Lietuvoje

2015.06.23 11:20

Estai pasijuokė iš verkiančių lietuvių

DELFI.lt 2015.06.23 11:20

Viešoje erdvėje plinta dar vienas atsakas dėl šaukimo į privalomąją karo tarnybą susigraudinusiems lietuviams. Šį kartą kantrybė trūko estams.

Viešoje erdvėje plinta dar vienas atsakas dėl šaukimo į privalomąją karo tarnybą susigraudinusiems lietuviams. Šį kartą kantrybė trūko estams.

Aktorės Beatos Tiškevič-Hasanovos ir fotomenininkės Neringos Rekašiūtės sumanytas fotoprojektas „Jie laimėjo loteriją“, kuriame vaizduojami verkiantys vyrai su panašiomis į kareiviškas uniformomis pro akis nepraslydo ir estams. Sparčiai plinta jų atsakas verkiantiems lietuviams. Estijos Gynybos Lygos nariai nusifotografavo fotoprojekte „Be ašarų“. Projekto organizatoriai teigia, kad ir Lietuva, ir Estija – mažos, laisvę mylinčios tautos, gyvenančios pavojingoje kaimynystėje.

„Tik mūsų ryžtas, mūsų meilė laisvei ir gyvenimo būdas, artimųjų meilė gali užtikrinti taiką ir laisvę mums ir mūsų vaikams“, – rašoma jų kreipimesi. Projekto dalyviai ragina pamilti laisvę ir teigia, kad labai svarbu – ją apginti.

DELFI primena, kad aktorė ir televizijos laidų vedėja B. Tiškevič-Hasanova kartu su drauge fotografe, politikos mokslų studente N. Rekašiūte sumanė ir įvykdė fotoprojektą „Jie laimėjo loteriją“.

„Norėjome atkleisti kitokio mąstymo pusę, įgarsinti ne dominuojančią poziciją, kuri garsiai šlovina kariuomenę ir palaiko archajišką vyriškumo sampratą, o kvestionuoti tai. Šia tema buvo labai daug komentarų, kuriuose buvo eskaluojama tema „Neini į kariuomenę – esi myžnius, bailys, vienu žodžiu tariant, nesi vyras.“ Mums tapo įdomu – o kas yra tas vyras?“ – pristatydama projektą rašė B. Tiškevič-Hasanova.