Lietuvoje

2019.05.21 12:25

Nuo šeštadienio į Lukiškių kalėjimą nebebus vežami nauji kaliniai

Nuo šeštadienio į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą nebebus vežami nauji kaliniai, o šią savaitę iš įstaigos planuojama iškelti iki 70 kalinių.

„Užsidaro vartai – nebus kalinami nei nuteistieji, nei suimtieji. Taip pat šią savaitę bus iš kalėjimo iškelta iki 70 asmenų“, – BNS sakė Kalėjimų departamento atstovė Simona Banėnienė.

Šiuo metu Lukiškių kalėjime laikomi 473 asmenys, iš jų – 223 nuteistieji ir 250 suimtųjų. Metų pradžioje kalėjime buvo kalinami 599 žmonės – 227 nuteistieji ir 372 suimtieji.

Anot S. Banėnienės, nuteistųjų ir suimtųjų perkėlimo procedūros vyksta sklandžiai.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius anksčiau yra sakęs, jog Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą iš Vilniaus miesto centro planuojama iškelti iki šių metų gruodžio 31 dienos, tai turėtų kainuoti iki 1,5 mln. eurų.

Lukiškių kalėjimo pastatus žadama perduoti Turto bankui.

Pastarasis gali turtą parduoti rinkoje arba įgyvendinti valstybės projektą, kaip, pavyzdžiui, daro su Vilniaus koncertų ir sporto rūmais.

Lukiškių kalėjimo pastatų kompleksą sudaro šeši statiniai, esantys Vilniaus centre šalia Seimo rūmų, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Martyno Mažvydo bibliotekos, Užsienio reikalų ministerijos. 

Kompleksas, kurį sudaro kalėjimo, ligoninės, gamybinis, administracinis pastatai bei Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė, nuo 2002 metų įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Jam suteiktas aukščiausias – nacionalinio reikšmingumo apsaugos lygmuo.