Lietuvoje

2019.05.21 09:10

VRK tarsis, ar reikėtų aiškintis Nausėdos rinkimų kampanijos finansavimo aplinkybes

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai turėtų tartis, ar reikėtų aiškintis kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos rinkimų kampanijos finansavimo aplinkybes. Komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad Rinkimų komisija nenorėtų įsitraukti į politinę kovą.

„Manau, reikėtų įvertinti visą bendrą kontekstą, kaip tai atsilieptų vieno ar kito kandidato politinei kampanijai. Įvertinsime, ar mūsų aplinkybių aiškinimasis yra reikalingas dabar, ar jį reikėtų atidėti. 

Kandagi kandidatai neprivalo VRK šiandien pateikti visų ataskaitų. Įstatymas numato ir suteikia galimybę tą padryti per 58 dienas nuo rinkimų, todėl laiko dar yra labai daug“, – sako VRK pirmininkė L. Matjošaitytė.

Komisija yra gavusi Nausėdos oponentės Ingridos Šimonytės štabo kreipimąsi. I. Šimonytės štabas kaltina G. Nausėdą, kad jis neskaidriai finansuoja savo rinkimų kampaniją ir jai yra išleidęs beveik dvigubai daugiau nei yra surinkęs lėšų.

Savo ruožtu, G. Nausėdos štabas tokius kaltinimus griežtai neigia ir žada pateikti visus finansus pagrindžiančius dokumentus.