Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.21 06:42

VRK grąžins socialdemokratams 104 tūkst. eurų dotacijos

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį ketina grąžinti Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) dalį dotacijos, kuri neišmokėta dėl šiurkščių finansavimo įstatymo pažeidimų.

„Atsižvelgiant į teismo sprendimą bus siūloma VRK finansų skyriui išmokėti LSDP skirtą sumą – 104 tūkst. eurų iš rinkimams, referendumams organizuoti skirtų lėšų“, – BNS sakė VRK vadovė Laura Matjošaitytė.

Grąžinti dalį LSDP nesumokėtos dotacijos VRK įpareigojo teismas, konstatavęs, kad ne visi partijos padaryti finansavimo tvarkos pažeidimai buvo šiurkštūs, tad iš prarastos 2018 metų antrojo pusmečio dotacijos 104 tūkst. turi būti išmokėti partijai.

Pasak L. Matjošaitytės, gavusi Finansų ministerijos atsakymą, kad priteistą sumą VRK gali sumokėti iš sutaupytų lėšų, komisija perves pinigus socialdemokratams.

VRK sprendimu dėl šiurkščių kampanijos finansavimo pažeidimų socialdemokratai pernai prarado 504 tūkst. eurų dotaciją, tačiau Lietuvos administracinis teismas nurodė 104 tūkst. eurų grąžinti.

Teismas konstatavo, kad VRK nepagrįstai kaip šiurkštų įvertino vieną iš padarytų pažeidimų, todėl į biudžetą grąžintina dotacija sudaro 400 tūkst., o ne visi 504 tūkst. eurų. eurų. Teismo teigimu, todėl „yra pagrindas sumažinti sprendimu dėl dotacijos pareiškėjui skirtą sankciją iki 400 tūkst. eurų“.

VRK buvo konstatavusi, jog LSDP pervedus lėšas kandidatams, kad išlaidos būtų apmokėtos iš jų sąskaitų, o ne iš partijos ir galimai perrašius sutartis su tiekėjais, atlikta veikla, neleidusi nustatyti tikrųjų kampanijos išlaidų.

VRK sprendimą šiurkščiais pripažinti pažeidimus dėl viršyto rinkimų išlaidų limito, nedeklaruotų dalies išlaidų teismas įvertino kaip pagrįstą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi