Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Baltijos šalių gynybos ministrai susitiks su JAV Pentagono vadu

BNS 2015.09.08 13:45

Baltijos šalių krašto apsaugos ministrai antradienį Taline susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) gynybos departamento vadovu Ashtonu Carteriu.

Baltijos šalių krašto apsaugos ministrai antradienį Taline susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) gynybos departamento vadovu Ashtonu Carteriu.

JAV gynybos sekretorius yra vienas iš asmenų, kurio pritarimo reikia, norint įgyvendinti amerikiečių žiniasklaidoje skelbtus planus bent šešiose Rytų Europos valstybėse, tarp jų – ir Lietuvoje, dislokuoti gynybos pajėgumus.

Kaip anksčiau skelbė laikraštis „The New York Times“, JAV svarsto Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dislokuoti kuopai aprūpinti skirtą sunkiąją ginkluotę. Šiose šalyse nuo 2014 metų JAV dislokavo rotacines kuopas, kurias sudaro po maždaug 150 karių. Tuo metu Lenkijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir galbūt Vengrijoje būtų dislokuota po batalioną – apie 750 karių – ir jiems aprūpinti skirta amunicija bei technika.

Apie tokių JAV planų egzistavimą oficialiai yra patvirtinę kelių Europos valstybių politikai ir aukšto rango karininkai. Tokiems planams turi pritarti Baltieji rūmai.

Rusija savo ruožtu tokį galimą žingsnį vadina agresyviausiu nuo Šaltojo karo pabaigos ir žada atsakyti, formuodama ar perginkluodama karinės technikos dalinius Vakarų Rusijoje bei Karaliaučiaus srityje.

Pentagono vadas yra pagrindinis JAV prezidento patarėjas gynybos politikos klausimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi