Lietuvoje

2019.05.20 18:28

„Gazprom“ vadovas pripažino: „Nord Stream 2“ paleidimas gali būti atidėtas

Dujotiekio projekto „Nord Stream 2“ finansavimas jau pasiekė 80 proc., o pačio dujotiekio nutiesta jau daugiau nei pusė, tačiau, teigia Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ generalinis direktorius Aleksejus Mileris, dujotiekio paleidimas gali, kad ir neilgam, bet užtrukti.

„Iš tiesų atmosfera nėra tokia jau bloga. Dabar vyksta, jie vyksta ritmingai, kirtome „Nord Stream 2“ pusiaują. Taip pat 80 proc. visų kapitalo išlaidų, reikalingų vamzdyno tiesimui, jau skirta. Visgi reikia suprasti, kad įvykus tam tikroms situacijoms projekto terminai gali kisti, tačiau visai nesmarkiai“, – sekmadienio vakarą kanalo „Rossija1“ laidoje „Maskva. Kremlius. Putinas“ kalbėjo A. Mileris, kurį cituoja „Interfax“.

Praeitą savaite tokio pat pavadinimo dujotiekio operatorė „Nord Stream 2 AG“ Danijos energetikos agentūrai (DEA) pateikė ataskaitą dėl galimo „Nord Stream 2“ paleidimo atidėjimo iki 2020-ųjų antros pusės, nes Danija turi apsvarstyti dar vieną, jau trečią vamzdyno trasos maršrutą.

Kaip paskelbė „Bloomberg“, „Nord Stream 2 AG“ vertinimu, pirmais dviem maršrutais tiesiamas dujotiekis galėtų būti užbaigtas jau šiemet, o trečiuoju, keliasdešimčia kilometru ilgesniu maršrutu – tik kitais metais.
1230 km ilgio dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Dviejų gijų vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ valdo „Nord Stream 2“ 50 proc. akcijų. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto ir valdys taip pat pusę dujotiekį administruojančios bendrovės akcijų.