Lietuvoje

2019.05.20 18:14

Pirma išankstinio balsavimo diena: rinkėjai vangūs, viešąją erdvę išjudino Šimonytės ir Nausėdos susikirtimas

LRT TV naujienų tarnyba, BNS, LRT.lt2019.05.20 18:14

Pirmadienį prasidėjęs balsavimas iš anksto prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento rinkimuose kol kas rinkėjų prie balsadėžių itin nevilioja.

Tiesa, Vyriausios rinkimų komisijos vadovė Laura Matjošaitytė sako, kad tai gana natūralu, nes dalis rinkėjų, ypač, jei jų remtas kandidatas į antrąjį turą nepateko, prie balsadėžių eina vangiai.

„Didžiosiose savivaldybėse, tokiose kaip Vilnius, Kaunas ar Klaipėda, rinkėjai vangiau ateina nei pirmojo rinkimų turo metu, tačiau tai natūralu ir įprasta. Kita vertus, tai yra tik pirmoji išankstinio balsavimo diena, pirmąjį pusdienį balsavo 0,2 proc. visų rinkėjų“, – LRT TELEVIZIJAI sakė L. Matjošaitytė.

„Laba diena, Lietuva“. Laisvės nuo mokesčių diena šįmet atėjo anksčiau

Kol kas VRK nėra fiksavusi jokių pažeidimų pirmąją balsavimo dieną, viskas vyksta sklandžiai, dalyvauja solidūs kandidatai.

VRK teigia, jog šiomis dienomis stebima ir pati rinkimų kampanija, taip pat daug dėmesio skiriama ir erdvei socialiniuose tinkluose.

Balsavimas iš anksto savivaldybėse rinkimų savaitę vyks nuo pirmadienio iki penktadienio, kasdien nuo 8 iki 20 valandos.

„Kiekvienam rinkėjui bus pasiūlyti du biuleteniai, prezidento rinkimų ir rinkimų į EP.  Prezidento rinkimų biuletenyje bus du kandidatai, tuo tarpu rinkimų į EP biuletenis bus sudėtingesnis, rinkėjui reikės pasirinkti vieną sąrašą iš pateiktų, apačioje bus penki langeliai pasirinkto sąrašo kandidatams suteikti pirmumo balsus“, – pasakojo VRK vadovė.

Balsavimas specialiuose paštuose, t. y. ligoninėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo įstaigose vyks nuo trečiadienio iki penktadienio.

Balsavimas namuose numatytas penktadienį ir šeštadienį. Namuose balsuoja 70 metų ir vyresni rinkėjai, dėl sveikatos būklės negalintys atvykti į rinkimų apylinkę.

Sekmadienį rinkimų dieną balsavimas apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 valandos.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11