Lietuvoje

2019.05.20 16:47

Uosto akvatorijos gylių duomenis klastoti siekusiam inžinieriui ir verslininkui – baudos

BNS2019.05.20 16:47

Buvusiam Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos inžinieriui ir vienos bendrovės direktoriui dėl kyšininkavimo siekiant suklastoti uosto akvatorijos duomenis skirtos baudos, pirmadienį paskelbė Specialiųjų tyrimo tarnyba (STT).

Klaipėdos apygardos teismas penktadienio nuosprendžiu buvusį uosto direkcijos inžinierių Arūną Toliušį pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo, jam skirta 11,3 tūkst. eurų dydžio bauda.

Krantinių gilino darbus uoste vykdžiusios bendrovės „Topada“ direktorius Tomas Dobožinskas dėl papirkimo gavo 9,4 tūkst. eurų baudą.

A. Toliušiui taip pat atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje dvejus metus.

STT Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad uosto inžinierius keletą kartų susitarė su T. Dobožinsku priimti iš jo kyšius ir reikalavo kyšio už tai, kad jis suklastos uosto akvatorijos gylių prie krantinių matavimų duomenis iki projektinių dydžių.

Taip siekta, kad bendrovė galėtų priduoti krantinių gilinimo rangos darbus kaip tinkamai atliktus ir gauti už tai rangos sutartyje numatyto dydžio atlyginimą.

Pasak STT, nuteistojo A. Toliušio veiksmais buvo tyčia suklaidinti vadovaujantys ir atsakingi uosto direkcijos asmenys, sukeltos abejonės jų gebėjimais ir pastangomis užtikrinti valstybės kontroliuojamo juridinio asmens veiklos skaidrumą, dėl ko juridiniam asmeniui padaryta didelė neturtinė žala.

Dėl dokumentų suklastojimo ir panaudojimo, taip pat dėl projektų bei normatyvinių dokumentų reikalavimams neatitinkančių darbų priėmimo organizavimo Klaipėdos jūrų uosto direkcija patyrė didelę turtinę žalą.

Perduodant bylą teismui skelbta, kad abu asmenys kaltės nepripažino.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt