Lietuvoje

2019.05.20 23:14

Po incidento Druskininkų keltuvas atnaujina darbą – ar naudotis lynų keliu yra saugu?

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.20 23:14

Po savaitės remonto Druskininkuose vėl dirba vienintelis šalyje lynų keltuvas. Sugedus keltuvui, poilsiautojai buvo įstrigę 3 valandas. Keltuvus ekploatuojanti įmonė tikina, kad naudotis lynų keliu yra saugu. O vėl atsitikus panašiam incidentui, keleivius galėtų gelbėti ir aukštalipiai-gelbėtojai.

Dėl šios keltuvo pagrindinės detalės – užstrigusios pavaros, 32 keleiviai prieš gerą savaitę tris valandas kybojo ore. Keltuvas veikia jau pusketvirtų metų, jį eksploatuojanti įmonė teigia, kad per tą laiką jis dėl elektros energijos šuolių buvo užstrigęs du kartus po pusvalandį.

„Esam kalnuose kilę ir lifte užstrigę, bet niekas nekrenta taip, jeigu sustoja, tai išlaisvina, jeigu laiku daro techninius patarnavimus, tai galima ir pasitikėti“, – sako klaipėdietis Romualdas. 

Keltuvo gamintojos, Šveicarijos įmonės atstovai sako, kad užstrigusias kabinas ant žemės būtina grąžinti per 4 valandas – tai numato ir Europos Sąjungos (ES) normos.

„Iki valandos laiko yra duodama laiko rasti techniniam sprendimui, tada reikia informuoti gelbėtojus. Kurie būtų pasiruošę nukelti žmones lynų pagalba. Jie yra budintys, iki to sprendžiame visais techniniais būdais, kurių yra numatyta šitame įrenginyje, kad kabinos būtų sugrąžintos į stotis“, – sako „Bartholet“ atstovė Lietuvoje Kristina Stasiukynaitė.

„Trys valandos yra per ilgai, nepaisant to, kad tai yra normos ir leistinumo ribose. Kol išsiaiškinome tokį neeilinį gedimą, praėjo perdaug laiko, žmonės stresavo“, – sako „Lynų kelio“ direktorius Gintautas Pakusas. 

Įmonės, eksploatuojančios keltuvą vadovas tikina, kad jis yra saugus, neseniai buvo patikrinti jo lynai.

Pagal saugumo instrukciją, iš kabinų, kybančių virš Nemuno, jeigu jų neįmanoma nuleisti ant žemės, gelbėtojai-aukštalipiai keleivius turi išlaisvinti per maždaug 20 minučių. Įmonėje dirba aukštalipys-gelbėtojas, reikalui esant būtų pasitelkta ir daugiau aukštalipų iš kitų bendrovių. Mokymai organizuojami Druskininkų ugniagesiams-gelbėtojams.

Lynų keliu per Nemuną poilsiautojus kelia 4 kabinos, jose iš viso telpa 40 keleivių. 

Plačiau – reportaže (nuo 10.24 min.). 

Žinios. Gamtos išsiilgusiems miestiečiams mokslininkai siūlo ant stogų kelti avilius

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.