Lietuvoje

2019.05.20 16:11

„Valstiečiai“ atšaukia antradienio posėdį dėl paramos prezidento rinkimuose

atnaujinta 16.58

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) atšaukė antradienį planuotą frakcijos Seime posėdį, kur turėjo būti svarstomas klausimas dėl paramos kandidatams prezidento rinkimuose Ingridai Šimonytei arba Gitanui Nausėdai.

Tai paskelbė šį susitikimą organizavęs LVŽS vicepirmininkas Tomas Tomilinas, konservatorių iškeltai kandidatei pranešus, kad posėdyje antradienį dalyvauti ji negalės.

Pasak jo, kandidatams pasiūlyta į posėdį susirinkti trečiadienio rytą, o jiems nesutikus, kitas laikas nebebūtų derinamas.

„Jeigu nepavyks, tai nepavyks“, – tvirtino parlamentaras.

„Valstiečių“ kandidatas į prezidentus premjeras Saulius Skvernelis per prezidento rinkimų turą liko trečias.

Viešai paskelbtame konservatorių iškeltos buvusios finansų ministrės, Seimo narės I. Šimonytės atsakyme „valstiečiams“ teigiama, kad ji neturės galimybės antradienį apsilankyti frakcijoje, nes bus ne Vilniuje.

Kandidatė pridūrė nemananti, kad „partija ar jos frakcija yra įgaliota remtis šiais balsais kaip kažkokio derybinio paketo dalimi“.

„Esu tikra, kad už Saulių Skvernelį balsus atidavę rinkėjai patys pasirinks sau tinkamesnį kandidatą II-ajame ture“, – teigiama I. Šimonytės laiške.

Vis dėlto ji atsakė į „valstiečių“ viešai paskelbtus klausimus kandidatams.

Tuo metu į prezidentus kandidatuojantis ekonomistas G. Nausėda, vadovaudamasis politinio dialogo principu, susitiks su LVŽS frakcija Seime, tai pirmadienį pranešė jo rinkimų štabo komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas.

„Dėl intensyvios rinkimų kampanijos paskutinės savaitės dienotvarkės susitikimas įvyks abiems šalims patogiu laiku Seimo Konstitucijos salėje trečiadienį, gegužės 22 d., 10:30 val.

Atkreipdamas dėmesį, kad keliami klausimai yra svarbūs platesnį rinkėjų ratą atstovaujančioms parlamentinėms partijoms, tą pačią dieną 11:30 val G. Nausėda Seime susitiks su Socialdemokratų partijos frakcija“, – rašoma išplatintame pranešime. 

„Valstiečiai“ sako tikėjęsi sprendimą dėl paramos prezidento rinkimuose priimti ne vėliau kaip iki ketvirtadienio.

Antrasis prezidento rinkimų turas vyks sekmadienį.