Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.20 11:09

Ligoninių vadovų atrankose – didesnė ministro įtaka

atnaujinta 14.52

Sveikatos apsaugos ministerija suteikė daugiau galių ministrui parenkant ligoninių vadovus ir žada, kad nauja atrankų tvarka užtikrins didesnį skaidrumą.

Tai paaiškėjo praėjusią savaitę ministerijai paskelbus konkursus į trijų ligoninių direktorių pareigas.

Pagal naują tvarką, kandidatų laukia du etapai – pirmuoju etapu vertinimo komisija atrinks geriausius pretendentus, o per antrąjį etapą su geriausiaisiais kandidatais susitiks sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Anksčiau tokie susitikimai rengiami nebuvo.

„Komisija atrinks du kandidatus, kuriuos aš dar galėsiu kviestis ir dar kartą vertinti jų kompetenciją, pasirengimą – dar kartą rinktis kandidatą, kuris, mano manymu, yra kompetentingesnis“, – BNS sakė ministras.

Jis ir priims galutinį sprendimą, ką skirti naujaisiais vadovais.

Prieš tai bus dar kartą įvertintos ir vertinimo komisijos išvados, taip pat specialiųjų tarnybų pažymos. 

Ministras teigia, kad galimų interesų konfliktų bus išvengta.

„Visais atvejais interesai privalo būti deklaruojami, jeigu turimi kokie nors ryšiai“, – sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad nauja vadovų atrankos tvarka bus skaidresnė. Klausimai pretendentams bus vienodi ir lygiaverčiai, siekiant objektyviai ir nešališkai įvertinti jų žinias bei gebėjimus.

Viena iš naujovių yra tai, kad gydymo įstaigų vadovų atrankose pretendentų nebebus reikalaujama pateikti veiklos gaires. Anot ministerijos, šis reikalavimas panaikintas, nes atliekant šią užduotį esami gydymo įstaigų vadovai įgydavo pranašumą prieš savo konkurentus, turėdami priėjimą prie visos reikiamos informacijos.

Naujuose atrankų organizavimo nuostatose nuo 30 darbo dienų iki 45 darbo dienų pailgintas laikas, per kurį po konkurso paskelbimo turi būti surengta atranka.

Taip pat patvirtintas naujas priedas – Atrinkto pretendento anketa. Šį dokumentą turės užpildyti į antrą turą patek3 pretendentai. Anketoje jie turės nurodyti, ar jų atžvilgiu nėra pradėti tyrimai dėl galimai pažeistų viešųjų ir privačių interesų, tarnybinių nusižengimų ar galbūt padarytų darbo pareigų pažeidimų.

Pasak A. Verygos, pagal naują tvarką, sumažintas ir medicinos reikalavimų kiekis būsimiems kandidatams, daugiau atsižvelgiama ir į kitas kompetencijas.

„Platesnės galimybės daugiai žmonių dalyvauti, nėra tiek su medicina susijusių reikalavimų. Aš manau, kad tai teigiamas dalykas“, – tvirtino ministerijos vadovas.

Praėjusią savaitę paskelbti konkursai į Respublikinių Kauno ir Klaipėdos ligoninių bei Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorių pareigas.

Be kitų reikalavimų, pretendentai privalo turėti socialinių mokslų arba biomedicinos mokslų srities aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį), taip pat ne mažiau kaip trejų metų vadovaujamojo darbo patirtį.

Šiuo metu Kauno ligoninei vadovauja Linas Vitkus, uostamiesčio ligoninei – Romaldas Sakalauskas, Jūrininkų ligoninei – Jonas Sąlyga.

Nauja konkursų tvarka bus taikoma renkant tik Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių ligoninių vadovus.

Visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimu naujoji atrankų vykdymo tvarka gali būti taikoma ir organizuojant konkursus į universiteto ligoninių vadovų pareigas, kai ligoninės dalininkai yra valstybė kartu su universitetu.

Įprastai atrankos į šias ligonines vykdomos vienu etapu, kai pretendentai pristato savo strategines gaires ir yra vertinama jų kompetencija užduodant klausimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi