Lietuvoje

2019.05.18 10:45

Lazdynų ligoninės vadovo konkursą ir vėl stabdo teisminiai ginčai

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.05.18 10:45

Lazdynų ligoninės vadovo konkursą ir vėl stabdo teisminiai ginčai – anksčiau skelbtą atranką laimėjusi Karoliniškių poliklinikos vadovė Jelena Kutkauskienė apskundė naujai paskelbtą konkursą teismui.

„Lazdynų ligoninės konkursas sustabdytas teismo sprendimu. Jis buvo apskųstas vieno iš konkurso dalyvių – Karoliniškių poliklinikos vadovės“, – BNS sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Laikinosios apsaugos priemonės pritaikytos antradienį, jomis teismas įpareigojo ministeriją skubiai stabdyti balandžio 30 dieną paskelbtą konkursą. Kaip BNS patikslino ministro atstovė Lina Bušinskaitė, ministerija ketina skųsti šį teismo sprendimą. 

Pati J. Kutkauskienė atsisakė nurodyti argumentus, kodėl apskundė naujai paskelbtą konkursą.

„Aš nekomentuosiu nieko. Čia labai nepaprasta situacija, komentarų nebus“, – BNS sakė Karoliniškių poliklinikos vadovė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga balandžio pabaigoje nusprendė vadinamosios Lazdynų ligoninės direktore neskirti konkursą laimėjusios J. Kutkauskienės, atkrito ir antrosios vietos laimėtojo, dabartinio vadovo Algimanto Pamernecko kandidatūra.

Sprendimą A. Veryga priėmė įvertinęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadas dėl J. Kutkauskienės bei A. Pamernecko supainiotus viešuosius ir privačius interesus. 

VTEK vasarį paskelbė, kad Lazdynų ligoninės vadove siekianti tapti Karoliniškių poliklinikos direktorė J. Kutkauskienė tinkamai nenusišalindavo nuo sprendimų, susijusių su viešuosiuose pirkimuose dalyvavusia jos vyro įmone „Limeta“.

Etikos sargai nustatė, kad poliklinikos vadovė apie jai kylantį interesų konfliktą informavo Vilniaus miesto savivaldybės administraciją, o ne tiesiogiai merą, kaip numato įstatymai.

Be to, apie interesų konfliktą J. Kutkauskienė informavo, kai savo pavaldiniams įsakymais pavedė vertinti prekių, paslaugų ir darbų viešųjų pirkimų poreikį bei organizuoti tokių pirkimų procedūras, pasirašyti viešojo pirkimo sutartis, kontroliuoti šių sutarčių vykdymą, teigiama pranešime.

Tuo metu A. Pamerneckas, kaip teigiama SAM tyrimo išvadoje, 2014–2017 metais galėjo spręsti savo, kaip gydytojo traumatologo-ortopedo, darbo eigos klausimus dėl apmokėjimo, priedų skyrimo, taip pat ligoninės vardu pasirašė viešojo pirkimo sutartis su tuomete savo sutuoktinės darboviete „Nemuno vaistine“.

Vėliau VTEK pritarė šiai ministerijos tyrimo išvadai, o A. Pamerneckas etikos sargų sprendimą apskundė teismui. Vilniaus apygardos administracinis teismas skundą atmetė kaip nepagrįstą.