Lietuvoje

2019.05.18 09:06

Savaitgalio šilumą lydės perkūnijos, kitos savaitės pradžioje temperatūra artės prie 30 laipsnių karščio

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.05.18 09:06

Savaitgalis Lietuvoje bus itin šiltas, tačiau šilumą lydės intensyvios trumpalaikės liūtys su perkūnija, LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Orai naktį išliko šilti – temperatūra siekė nuo 11 iki 15 laipsnių šilumos. Šeštadienio rytą virš Vidurio Lietuva pradeda formuotis aktyvesnis lietaus debesys, kurie dienos metu taps aršesni ir į šalies pietinius, vakarinius rajonus atneš trumpalaikių liūčių su perkūnijomis. Galiausiai trumpalaikės liūtys apsilankys ir kitose Lietuvos vietose – lietaus nesulauks tik Panevėžio ir Utenos regionai.

Dieną temperatūra sieks 22-27 laipsnius šilumos. Tikėtini staigesni vėjo sustiprėjimai iki 14-15 m/s.

Sekmadienis turėtų būti taip pat šiltas – daugelyje Lietuvos rajonų temperatūra sieks 24-27 laipsnius šilumos. Naktį oras išliks šiltas – 13-15 laipsnių šilumos. Įsiaudrinę lietaus debesys sukiosis vakariniuose ir pietvakariniuose šalies regionuose bent iki vidurnakčio, tad palis ir naktį, griaudės perkūnija.

Pirmadienį turėtų lyti mažiau, lietus numatomas tik pietvakariniame šalies pakraštyje antroje dienos pusėje. Temperatūra ir toliau kils aukštyn: naktį sulauksime 12-16, o dieną – 25-28 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.