Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.17 17:45

LVŽS sprendimas dėl paramos antrajame rinkimų ture – po susitikimų su kandidatais

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.05.17 17:45

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) nusprendė, kad apie savo paramą kuriam nors iš antrajame rinkimų kovosiančių kandidatų į prezidentus, pranešė po susitikimų su kandidatais.

„Partijos frakcija Seime antradienį kviesis abu kandidatus į prezidentus, jiems pateikusi iš anksto klausimus, persiuntusi jų sekretoriatams arba rinkimų štabams ir tada jau įpareigota partijos valdyba suformuluoti partijos poziciją abiejų kandidatų atžvilgiu“, – žurnalistams po penktadienį Kauno rajone vykusio tarybos posėdžio sakė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Antrajame prezidento rikimų ture varžysis konservatorių remiama parlamentarė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

LVŽS iškeltas kandidatas į prezidentus, premjeras Saulius Skvernelis pirmajame prezidento rinkimų ture liko trečias.

Anot R. Karbauskio, partijos rekomendacija savo rinkėjams, kam išreikšti paramą antrame rinkimų ture, paaiškės kitą savaitę, po antradienio. Susitikimų su I. Šimonyte ir G. Nausėda rezultatus aptars ir LVŽS valdyba.

Pats R. Karbauskis anksčiau sakė, kad už I. Šimonytę prezidento rinkimuose nebalsuosiąs. Jis pakartojo, kad tai yra jo asmeninė pozicija.

„Jeigu šnekėti apie partijos poziciją, jei ji bus kitokia, mes vis tiek turėsime vienaip ar kitaip laikytis partijos pozicijos. [...] Lietuvos žmonės padarys sprendimą taip, kaip jie norės padaryti. Aš nemanau, kad vienos ar kitos partijos palaikymas ką nors reiškia Lietuvos žmonių apsisprendimui. Tikiuosi, kad žmonės aktyviai dalyvaus rinkimuose ir išsirinks tą, kuris yra labiausiai to vertas“, – aiškino LVŽS lyderis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi