Lietuvoje

2019.05.17 18:35

Ne tik Nausėda, bet ir Šimonytė turi klausimų ministrams: jie neturi palaikymo Seime

Kandidatai į prezidentus Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda jau anksčiau yra pareiškę, kad su dabartiniu premjeru Sauliumi Skverneliu galėtų dirbti. Tačiau ministrams turi daugiau klausimų.

G. Nausėda pareiškė, kad ypatingų klausimų turėtų žemės ūkio ir socialinės apsaugos ministrams. I. Šimonytė konkrečių pavardžių neįvardijo, tačiau pabrėžė, kad didžiausia šios vyriausybės kai kurių ministrų problema – jie neturi palaikymo Seime.

I. Šimonytė neatskleidžia pavardžių

Kuriems iš ministrų liepą teks padėti portfelį, kol kas niekas neįvardija. Jei vis dėlto „valstiečiai“ liks valdžioje, nereiškia, kad ir visi ministrai tęs darbą. Kandidatė į prezidentus I. Šimonytė neatskleidžia pavardžių, kuriems ministrams turėtų pastabų, tačiau pabrėžia – daugiausia klausimų tiems, kurių kuruojamose srityse stringa pertvarkos.

„Didžiausia problema yra ta, kad ministrai dažnai neturi atramos Seime, o ne todėl, kad jie būtų kažkokie neprofesionalūs ar nežinotų savo sektoriaus problemų. Po rinkimų reikėtų kalbėti, ar dauguma remia konkrečius žmones, kurie yra siūlomi. Aš nė kiek neabejoju, net jei dauguma liks ta pati, o turbūt taip ir bus, ar didesnė, ar kažkokia truputėlį modifikuota, pati dauguma gali norėti pokyčių vyriausybėje“, – sako I. Šimonytė.

G. Nausėda klausimų turėtų dviem ministrams

Kandidatas į prezidentus G. Nausėda yra sakęs, kad dabartinė valdančioji dauguma turi toliau tęsti pradėtus darbus. Jis įvardija ministrus, kuriems turi klausimų dėl nepadarytų darbų.

„Galėčiau įvardyti – tai yra socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir žemės ūkio ministras Giedrius Surplys“, – ketvirtadienį „Dienos temoje“ sakė G. Nausėda.

Žemės ūkio ministras G. Surplys šiuo metu Kinijoje, su juo susisiekti nepavyko. Socialinės apsaugos ir darbo minsitras L. Kukuraitis per atstovę perdavė esąs pasirengęs kandidatui atsakyti į visus klausimus.

Politologo Liutauro Gudžinsko teigimu, G. Nausėda neatsitiktinai paminėjo socialinės apsaugos ministrą. Būtent jo kuruojamos sritys yra itin jautrios. O žemės ūkio ministrui greičiausiai būtų kalusimai dėl ministerijos iškėlimo į Kauną.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija visuomet yra po padidinamuoju stiklu. Taip, visą laiką yra nepatenkintų socialine padėtimi ir naujai išrinktas prezidentas gali parodyt, kad imasi tam tikrų permainų arba bando revizuoti esamą vyriausybės politiką“, – sako VU TSPMI politologas Liutauras Gudžinskas.

Politologo teigimu, keisti ministrus po prezidento rinkimų, matyt, pirmiausia imtųsi ne naujasis šalies vadovas, o patys valdantieji. Ramūnas Karbauskis jau yra pareiškęs apie galimybę plėsti valdančiąją koaliciją. Vadinasi, naujieji partneriai gali pareikalauti ministerijų.

„Vyriausybės sudėtis tikėtina bent minimaliai kis ir čia, aišku, prezidento žodis irgi nebus paskutinis. Mes turim precedentą 2009 metais, kai Dalia Grybauskaitė buvo išrinkta į prezidentes, tuo metu Andrius Kubilius, atsižvelgdamas į jos kritiką, padarė pakeitimą ir nuėmė socialinės apsaugos minsitrą Rimantą Dagį, jį pakeisdamas Donatu Jankausku“, – teigia politologas. 

Neoficialiai teigiama, kad „valstiečiai“ po rinkimų gali pakeisti susisiekimo ministrą Roką Masiulį. Ši ministerija gali būti perduota naujiems koalicijos partneriams.

Plačiau – reportaže (nuo 04.40 min.).

Žinios. Savaitgalį – vasariškos liūtys ir šiluma