Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.17 14:31

Valstybės dienai paminėti – specialus bėgimas ir važiavimas dviračiais

LRT.lt 2019.05.17 14:31

Liepos 6-ają, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, „Mūsų vėliavos" ir Lietuvos karių asociacija „Keliautojų klubas" organizuoja tradicinį renginį „Valstybė – tai Tu“, sakoma pranešime spaudai.

Šio renginio metu Vilniaus senamiestyje vyks garbės bėgimas, kurio maršrutas apims senąją miesto gynybinę sieną. Prie bėgikų prisijungs dviratininkai, jų maršrutas bus skirtas paminėti skirtingus miesto ir valstybės raidos etapus.

„Kiekvienas iš mūsų, kiekvienas laisvas pilietis, yra valstybės dalis. Būdamas jos dalimi, kiekvienas iš mūsų yra savaip įsipareigojęs valstybei. Šią tiesą norime priminti renginiu, kurio atskirus ir vienas kito gal ir nepažįstančius dalyvius sujungia vėliava“, – sako „Mūsų vėliavos“ vadovas Deivydas Rimkevičius.

 Bėgikai ir dviratininkai startuos S. Daukanto aikštėje iškart po Lietuvos valstybės ir istorinės vėliavų pakėlimo ceremonijos Simono Daukanto aikštėje.

„Šiuo simboliniu bėgimu ir važiavimu su Lietuvos valstybės istorinėmis vėliavomis norime atkreipti dėmesį į sostinės ir visos šalies saugumą, taip pat skatinti pilietinę bei istorinę savimonę, ugdyti patriotiškumą ir pagarbą istorinei atminčiai, valstybei ir valstybingumui", - teigia Lietuvos karių asociacijos „Keliautojų klubas" vadovas Rolandas Lubys.

Dalyvių skaičius nebus ribojamas. Kiekvienas registracijos mokestį sumokėjęs bėgikas dovanų gaus neštąją vėliavą, kurią galės išsikelti prie savo namų. Užsiregistruoti galima „Mūsų vėliavos“ internetiniame puslapyje.

Bėgimo trasos ilgis – 5 kilometrai. Ji drieksis gatvėmis ir pėsčiųjų takais, besiribojančiais su miesto gynybine siena, Gedimino pilies kalnu ir Vilniaus arkikatedra bazilika. Po starto S. Daukanto aikštėje, bėgimas tesis Universiteto, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Liejyklos, Totorių, Benediktinių, Vilniaus, Klaipėdos, Pylimo, Bazilijonų, Šv. Dvasios, Bokšto, Maironio ir Šv. Brunono Bonifaco gatvėmis bei Bernardinų sodo taku palei Vilnelę, Kazio Škirpos alėja ir pėsčiųjų taku aplink Gedimino pilies kalną, Arsenalą, Vilniaus arkikatedrą baziliką iki Valdovų rūmų kiemo.

Dviračių trasa tęsis 10 kilometrų ir leis aplankyti buvusias miesto ribas, Vilniui istorijai ir Lietuvai svarbius objektus Arkikatedrą, Šventaragio slėnį, Arsenalą, Senąjį miestą (Kalnų parką), vėliau Olandų gatve dviratininkai prasuks pro Misionierių bažnyčią, atvyks prie simbolinių Aušros vartų, vėliau Pylimo gatve palei buvusią gynybinę sieną ir Tauro kalną atriedės prie modernios Lietuvos simbolio Seimo rūmų, tuomet suks į Gedimino prospektą, kuriuo kaip centrine miesto ir istorijos ašimi užbaigs savo važiavimą finišuodami Valdovų rūmuose.

Renginio programa (Liepos 6 d.):

·   Dalyviai 10.00 – 11.45 val. Simono Daukanto aikštėje registruojasi bėgimui arba važiavimui dviračiu. Išdalinamos vėliavos.

·   12.00- 12.30 val. Lietuvos valstybės ir Lietuvos valstybės istorinės vėliavų pakėlimo ceremonija S. Daukanto aikštėje (Valstybinis renginys).

·   12.30 dalyviai išlydimi iš S. Daukanto aikštės ir pradeda bėgimą ir važiavimą dviračiais.

·   13.30 val. bėgimas ir važiavimas dviračiais baigiamas Valdovų rūmų kieme.

·   Renginio pabaiga 14.00 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10