Lietuvoje

2019.05.17 11:51

Grybauskaitė sako kol kas nesvarstanti europinės karjeros perspektyvų

Vaidotas Beniušis, BNS2019.05.17 11:51

Kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad kol kas nesvarsto perspektyvų eiti aukštas pareigas Europos Sąjungos institucijose.

„Neplanuoju kadencijos pabaigos laikotarpio, šiuo metu mano planai yra užbaigti kadenciją ir perduoti visus darbus. Viskas“, – žurnalistams Vilniuje penktadienį sakė D. Grybauskaitė.

Ji tarptautinėje žiniasklaidoje jau kurį laiką minima kaip galima kandidatė tapti Europos Vadovų Tarybos pirmininke.

Šiuo metu šias pareigas eina Lenkijos ekspremjeras Donaldas Tuskas.

Anot diplomatų, D. Grybauskaitei pranašumo suteikia Briuselio darbo patirtis. Be to, siekiant rotacijos, argumentu „už“ būtų tai, kad vyrą pakeistų moteris, o didesnės šalies politiką – kandidatas iš mažesnės šalies.

D. Grybauskaitės šansus mažina jos aštri retorika Rusijos atžvilgiu – tai gali nepatikti palankiau Maskvai nusiteikusioms šalims. Be to, jos galimybes apsunkintų tai, kad ji nesusijusi su jokia politine jėga, o Lietuva ir Lenkija priklauso tam pačiam Vidurio Europos regionui. 

Europos lyderiai derybas dėl Europos Sąjungos institucijų vadovų pradės netrukus po Europos Parlamento rinkimų, jie vyks gegužės 23–26 dienomis.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pareiškė, kad nesieks jokių pareigų Briuselyje. 

Europos Vadovų Tarybos vadovas vadovauja Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimams ir atstovauja bendrijai tarptautiniuose santykiuose. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.