Lietuvoje

2019.05.17 10:09

Landsbergis kviečia Adomėną grįžti į konservatorių frakciją

papildyta
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.05.17 10:09

Seimo opozicinės konservatorių frakcijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis kviečia į ją sugrįžti iš partijos pašalintą ir frakciją palikusį Mantą Adomėną. Apie tai socialiniame tinkle pasiskelbė pats M. Adomėnas.

Jis pasidalino laiško, kurį, kaip teigiama, gavo iš G. Landsbergio nuotrauka. Laiške konservatorių lyderis rašo, kad žino M. Adomėno indėlį plėtojant konservatizmo politinę ideologiją Lietuvoje bei reikšmingus intelektualinius gebėjimus ir neabejoja, kad juos tebesieja bendra konservatizmo politinė pasaulėžiūra.

„Todėl siekdamas telkti politines ir intelektines pajėgas pasipriešinti grėsmėms, kurias valdantieji kelia demokratijai ir stiprinti opoziciją, kviečiu rimtai apsvarstyti kvietimą grįžti į TS-LKD frakciją Seime bei savo žiniomis ir patirtimi prisidėti prie demokratiją ginančiųjų bendruomenės“, – rašoma M. Adomėno pasidalintame laiške.

Pats politikas prie pasidalinto laiško nuotraukos rašė, kad reikia viską nuodugniai apgalvoti, todėl sprendimą paskelbs vėliau.

Portalui LRT.lt grįžti į frakciją pakviestas M. Adomėnas pripažino, kad G. Landsbergio kvietimas buvo netikėtas: „Aš nelabai kol kas galiu ką daugiau pasakyti, reikia pamąstyti, per tuos metus situacija pasikeitė ir tokia politinio chaoso perspektyva truputį gąsdina.

„Valstiečių“ antikonstituciniai veiksmai ir bandymai orbanizuoti Lietuvą rodo, kad susitelkimo reikia. Tačiau dabar esu kelionėje, noriu savaitgalį ramiai pamąstyti.“

Susisiekti su G. Landsbergiu kol kas nepavyko.

M. Adomėnas praėjusių metų birželį buvo pašalintas iš konservatorių partijos. Tuomet sprendimą priėmusio partijos Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas žurnalistams sakė, kad komitetas turėjo konstatuoti, kad M. Adomėnas, būdamas partijos nariu, tenkino koncerno „MG Baltic“ interesus, siekė su jais sudaryti draugiškus santykius, vykdė jų prašymus mainais už galimą finansinę ar kitokią paramą.

Netrukus po to M. Adomėnas iš TS-LKD frakcijos pasitraukė į Mišrią Seimo narių grupę.