Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.17 09:39

Savivaldybės raginamos teikti paraiškas geltoniesiems autobusams gauti

Savivaldybės iki gegužės 24 d. kviečiamos teikti paraiškas geltoniesiems autobusams gauti. Šiemet, jau 19 metus, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savivaldybėms skirs geltonuosius autobusus mokinių pavėžėjimui į mokyklas, naujiems autobusams numatyta beveik 2 mln. eurų.

Pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdas Monkevičiaus patvirtintus kriterijus, 2019 m. nauji autobusiukai bus skirti vežioti į mokyklas reorganizuotų mokyklų vaikus, didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius. Taip pat siekiama gerinti jau esamas mokinių vežiojimo paslaugas, užtikrinti visišką jų saugumą. Geltonuosius autobusus mokyklos gali naudoti ir mokinių išvykoms į renginius, ekskursijoms. 

„Labai svarbu, kad mokiniai saugiai pasiektų į mokyklas ir grįžtų namo. Tam ir skirti geltonieji autobusiukai, jų tvarkaraščiai pritaikomi prie mokinių poreikių. Plėsdami geltonųjų autobusų parką siekiame, kad kelionė nuo namų į mokyklą truktų kuo trumpiau, kad vaikai galėtų lankyti būrelius ir po jų saugiai mokykliniu transportu grįžti namo“, - sako ministras A. Monkevičius. 

Didesniam saugumui užtikrinti visuose autobusuose įrengti ES standartus atitinkantys užvedimą blokuojantys alkotesteriai. Ant stogo keturiuose kampuose įrengtos papildomos įspėjamosios mirksinčios oranžinės šviesos, įsijungiančios mokinių įlaipinimo ir išlaipinimo metu ir mirkčiojančios paeiliui kairiajame ir dešiniajame transporto priemonės šonuose, kad artėdami prie sustojusio mokyklinio autobuso kiti vairuotojai jį pastebėtų ir sulėtintų greitį, prireikus - ir sustotų, kad praleistų vaikus. 

Mokykloms jau perduota 1065 autobusiukų. Geltonaisiais autobusais vežiojama 22,5 tūkst. toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos kaimuose ir miesteliuose gyvenančių mokinių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi