Lietuvoje

2019.05.17 09:28

Viktorija Čmilytė-Nielsen: opozicija nešoks pagal Karbauskio dūdelę

Jūratė Damulytė, BNS 2019.05.17 09:28

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderių pareiškimai apie pasitraukimą iš valdžios tebuvo bandymas mobilizuoti rinkėjus, tuo pačiu bandant suversti atsakomybę opozicijai, sako opozicijos lyderė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Opozicija visada pasiruošusi įvairiems scenarijams, tačiau vienas dalykas, kam nepasiruošusi opozicija – tai šokinėti pagal Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio dūdelę“, – Žinių radijui penktadienį sakė parlamentarė.

Jos manymu, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga neketino užleisti valdžios svertų, o į kampą savo priešrinkiminiais pareiškimais įsivarę „valstiečiai“, dabar bando rasti paaiškinimus pastarųjų kelių savaičių skambiems pareiškimams.

„Šis antirekordas nuomonių kaitaliojimo yra pasiektas per pastarąsias savaites. Manau, kad rinkėjams irgi neimponuoja toks blaškymasis“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Prieš prezidento rinkimų pirmąjį turą ir R. Karbauskis, ir S. Skvernelis tvirtino, kad partijai pralaimėjus prezidento ir Europos Parlamento rinkimus ji trauksis iš valdžios. Pats premjeras sakė atsistatydinsiąs liepos 12 dieną.

Tačiau antradienį LVŽS frakcijai Seime išreiškus pasitikėjimą premjeru ir nusprendus likti valdančiojoje daugumoje, premjeras tvirtino dar galvosiąs, kaip elgsis išrinkus naują prezidentą – ar grąžins įgaliojimus ir paskui vėl sieks formuoti Ministrų kabinetą, ar atsistatydins.