Lietuvoje

2019.05.16 19:20

Raskite 10 skirtumų: kuo skiriasi Šimonytė ir Nausėda?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.05.16 19:20

Trečiadienį ietis debatuose surėmė į antrąjį prezidento rinkimų turą patekę kandidatai – Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. Po pirmųjų debatų, kuriuose dalyvauja geriausiai pirmajame rinkimų ture pasirodę kandidatai, LRT TELEVIZIJOS studijoje ekspertai bandė aptarti jų skirtumus.

„Vakar jokios dramos nebuvo“, – sako Aidas Puklevičius, viešųjų ryšių specialistas, aptardamas debatus.

Taip pat skaitykite

Kokiomis asmeninėmis savybėmis išsiskiria į prezidentus kandidatuojanti buvusi finansų ministrė I. Šimonytė ir ekonomistas G. Nausėda?

Pasak Vaidoto Beniušio, abu kandidatai yra matomi kaip kompetetingi ekonomistai. Pagrindiniai skirtumai – I. Šimonytę rėmėjai apibūdina kaip autentišką, nuoširdžią kandidatę, kuri daro ir sako taip, kaip jai atrodo, todėl rinkėjams lengviau suprasti, ką ji iš tiesų galvoja.

Savo ruožtu, anot pašnekovo, G. Nausėda yra santūresnis, solidesnis ir išvengia aštrių kampų ar kandžių replikų, kurias naudoja oponentė.

„Tai intravertiškesnis kandidatas prieš ekstravertiškesnę. I. Šimonytės komanda bandys parodyti, kad G. Nausėda yra viešųjų ryšių produktas, kai nežinome, ką jis iš tikrųjų galvoja. Savo ruožtu, I. Šimonytę bandoma parodyti kaip nepakankamai solidžią prezidentės postui“, – sako V. Beniušis, BNS vyriausiasis redaktorius.

A. Puklevičiaus teigimu, vienas iš pagrindinių skirtumų yra tai, jog I. Šimonytė yra daug labiau atsipalaidavusi.

„Ji nedarytų tragedijos, jeigu ir pralaimėtų. Jos karjera, nors ir ne ką tik prasidėjusi, toli gražu nėra įpusėjusi. Akivaizdu, kad G. Nausėda yra kur kas labiau investavęs savo gyvenimo, ambicijų ir savo vilčių į šią prezidentinę kampaniją. Tai jam kartais net neleidžia atsipalaiduoti“, – išskiria A. Puklevičius.

I. Šimonytė dirbo finansų ministre, G. Nausėda – buvęs SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis banko ekonomistas. Abu kandidatai yra dirbę Lietuvos banke. Vis dėlto, G. Nausėdą pastaruoju metu matėme kaip komentuotoją, vertintoją, bet ne vykdytoją. Kiek rinkėjui yra svarbi patirtis?

„I. Šimonytė pradėjo akcentuoti, kad ji yra labiau prognozuojama, turi patirties krizių metu. Ji žino, kaip veikti ektremaliomis sąlygomis. Kita vertus, galima tikėtis kritikos jos atžvilgiu, kad jos patirtis asocijuojasi su skaudžia patirtimi. Tikrai daug žmonių vis dar jaučia krizės padarinius. Taip pat ją susieja su konservatorių partija. O G. Nausėda tą patirties trūkumą bandys kompensuoti įrodinėdamas, kad jis gali būti lygus visiems – tiek konservatorių, tiek „valstiečių“, tiek socialdemokratų rinkėjams“, – mano V. Beniušis.

Plačiau – reportaže (nuo 03.15 min.).  

„Laba diena, Lietuva“ Vakarykščiai debatai: kaip pamatuoti, kuris tinkamesnis?

Sekmadienį vykusiame pirmajame rinkimų ture didžiausio rinkėjų palaikymo sulaukusi I. Šimonytė surinko 31,13 proc. balsų. Antras liko G. Nausėda, už jį balsavo 30,95 proc. rinkėjų. Antrasis prezidento rinkimų turas, kurio metu paaiškės, kas taps Lietuvos prezidentu, vyks gegužės 26-ąją.