Lietuvoje

2019.05.16 21:44

Galime lengviau atsikvėpti: tymų protrūkis šalyje stabilizuotas

Urtė Korsakovaitė, Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.16 21:44

Sveikatos apsaugos ministerija džiaugiasi, kad tymų protrūkis šalyje stabilizuotas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, kasdien atsiranda tik po keletą naujų susirgimo atvejų. Tačiau medikai pastebi, kad žmonės vis dar aktyviai skiepijasi.

Sveikatos apsaugos ministerija gali lengviau atsikvėpti. Pasak viceministro Algirdo Šešelgio, tymų protrūkis Lietuvoje jau stabilizuotas. Užteko tik gyventojų vakcinacijos, apsieita be papildomų draudimų.

„Jau paskutinėmis dienomis gauname informacijos apie vieną, du, daugiausia tris tymų susirgimus. Labai akylai stebime ir tikimės, kad kurį laiką fiksavimas tokiame lygyje išliks, o po to iš viso mes neturėsime tokių dienų, kai bus fiksuojama, kad kažkas užsikrėtė“, – paaiškina sveikatos apsaugos viceministras.

Liepą–rugpjūtį šalį turėtų pasiekti naujų vakcinos dozių. Jų užsakyta dvigubai daugiau, nei buvo iš anksto planuota. Tiesa, tiek ministerija, tiek Užkrečiamųjų ligų centras (ULAC) sutinka, kad situaciją dar reikia intensyviai stebėti.

„Su tymais būna labai įvairiai, būna ir dvi bangos, kartais būna ir viena intensyvi, kaip pas mus kovo mėnesį, kai jau buvo tas pikas sergamumo, sirgo ir pasiskiepijo daugiausia žmonių, didžiausias žmonių skaičius. Tai manau, kad reikia stebėti situaciją ir pasidžiaugti, kad sergančiųjų skaičius po trupučiuką mažėja“, – LRT TELEVIZIJAI sako ULAC atstovė Daiva Razmuvienė.

Kaunas ir Vilnius, čia tymų protrūkio židiniai buvo didžiausi. Kauno klinikinės ligoninės medikai sako, kad dabar situacija suvaldyta: šiuo metu nuo tymų gydomų pacientų jau nebėra.  

„Tymų susirgimų atvejų labai sumažėjo, yra pavieniai (atvejai – LRT.lt), lygiagrečiai sergantys vėjaraupiais, besikreipiantys žmonės dėl išbėrimo“, – teigia Kauno klinikinės ligoninės infekcinių ligų gydytoja Laima Nakutienė.

Vilniuje, kur susirgusiųjų skaičius nusileidžia tik Kaunui, norinčiųjų skiepytis privačiose klinikose gausu.

„Šiuo metu labai didelė tendencija stebima erkinio encefalito skiepų, o bet tačiau, kadangi tymai Lietuvoje išlieka tikrai gana ūmi problema, ypač mūsų Vilniaus regione, Vilniaus mieste, pastebime padidėjusį žmonių domėjimąsi, kraujo tyrimų atlikimą“, – supažindina šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė.

Iš viso nuo tymų Europoje mirė per 80 žmonių. Tymų protrūkis skelbiamas daugiau nei 50 šalių.

Plačiau – reportaže.

Žinios. Neatvykusieji į komisiją – baudų išvengs

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt