Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.16 15:14

Antrajame ture balsuoti negalės dalis jūreivių: kodėl situacija tokia?

Dviejuose DFDS kompanijos jūriniuose keltuose, plaukiojančiuose su lietuviška trispalve, antrasis prezidento rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą neįvyks, nes šių keltų kapitonais balsavimo laikotarpiu dirbs ne Lietuvos piliečiai.

Jūreiviai pilietinę pareigą galėtų atlikti tik tuo atveju, jei patys pasiektų krante esančią Lietuvos atstovybę - konsulatą ar ambasadą.

Pagal Rinkimų įstatymą, laivuose jūreiviai gali balsuoti tik tuo atveju, jei kapitonas - Lietuvos pilietis ir balsuojančiųjų yra mažiausiai 5, tuomet sudaroma 3 asmenų rinkimų komisija ir norintys balsuoti atlieka savo pareigą.

Vyriausioji rinkimų komisija skaičiuoja, kad paprastai jūroje balsuoja iki 100 rinkimo teisę turinčių piliečių, pirmajame prezidento rinkimų ture balsavo pustrečio šimto rinkėjų.

„Situacija nedažna, išimtiniais atvejais pasitaiko, kad tame laive, kur yra lietuvių, kapitonas nėra Lietuvos pilietis ir ten nėra organizuojamas balsavimas. Tokiu atveju niekaip negalime padėti laivuose esantiems piliečiams ir jie negrįžta į krantą ir nėra galimybės balsuoti. Skaičiais pasakyti būtų sudėtinga, šiais metais girdėjau apie vieną atvejį, kuomet ir patys jūreiviai teiravosi ar nebūtų galimybės balsuoti internetu ar paštu. Deja, bet tokios galimybės nėra. mūsų teisės aktai nenumato ir nesuteikia teisės balsuoti jei kapitonas ne LR pilietis“, – sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi