Lietuvoje

2019.05.16 14:22

Pasaulio lietuvių bendruomenė dėkoja Lietuvos žmonėms ir valdžios institucijoms

LRT.lt2019.05.16 14:22

Nors referendume dėl pilietybės išsaugojimo nepavyko surinkti pakankamai balsų tam, kad perkopti ypač aukštai iškeltos kartelės reikalavimus, šiandien galime švęsti pilietiškumo pergalę – daugiau nei tris kartus išaugęs, lyginant su 2016 metų Seimo rinkimais, balsuojančių aktyvumas užsienyje, kuomet balsavimui užsiregistravo 60640 rinkėjų, yra istorinis proveržis, padėsiantis tvirtesnius pamatus ateities Lietuvos kūrimui drauge.

Kaip teigia Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė, tai svarbi priežastis steigti atskiras balsavimo apygardas pasaulio lietuviams, kurios ženkliai prisidėtų prie didesnės išeivijos integracijos į Lietuvos politinį-visuomeninį lauką.

Lietuvai yra svarbus kiekvienas balsas ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenė dėjo didžiules pastangas, siekdama aktyvaus pilietinio įsitraukimo užsienyje. Deja, ne visi užsienyje gyvenantys LR piliečiai galėjo įgyvendinti savo pilietinę teisę. Dėl pašto tarnybų darbo ypatumų ir milžiniškų atstumų, kai kuriuose regionuose ir šalyse tautiečių iki šiol nepasiekė balsavimo biuleteniai arba išsiuntus sugrįžo atgal. Tai yra įsisenėjusi problema ir efektyviausias jos sprendimas - elektroninio / internetinio balsavimo galimybė atskirose šalyse, ten, kur tai ypač aktualu. Visi šie lūkesčiai ir siekiai išsakyti PLB valdybos narių susitikimuose su įvairių Lietuvos valdžios institucijų atstovais bei pirmojo prezidento rinkimų turo nugalėtojais – Gitanu Nausėda ir Ingrida Šimonyte.

PLB valdybos vardu reiškiame nuoširdžią padėką visoms LR institucijoms, inicijavusioms ir parėmusioms valią spręsti pilietybės išsaugojimo klausimą: LR Vyriausybei, Užsienio reikalų ministerijai bei visiems LR Seimo nariams, palaikiusiems šią iniciatyvą. Lietuvai ruošiantis antram prezidento rinkimų turui dėkojame visiems kandidatams, kurie pasisakė už pilietybės išlaikymą.  Ypatingą padėką reiškiame prezidentui Valdui Adamkui už jo nuoseklią ir tvirtą paramą siekiant pilietybės išsaugojimo.

Dėkojame visiems Lietuvos žmonėms, taip gausiai ir nedviprasmiškai parėmusiems savo balsais išeivijai aktualų klausimą, dėkojame visiems tautiečiams, kaip niekad aktyviai balsavusiems užsienyje ir reiškiame didžiulį dėkingumą visiems aktyvistams ir savanoriams, kurie aukodami savo laiką ir asmenines lėšas padėjo siekti šios pilietiškumo pergalės. Mūsų jėga vienybėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.