Lietuvoje

2019.05.16 14:00

Juknevičienei prabilus apie ją nustebinusį susitikimą su Nausėda, šis atšovė – tai yra pramanai

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.05.16 14:00

Konservatorė Rasa Juknevičienė pasipiktino Gitano Nausėdos retorika ir pareiškė, kad šis yra klausęs, ar galima būtų iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gretų pašalinti anksčiau į prezidentus nusitaikiusį Vygaudą Ušacką. Pats G. Nausėda patikino, kad toks susitikimas buvo įvykęs, tačiau prašymą pašalinti iš partijos politiką vadina pramanais.

„Aš paklausčiau pačios kandidatės – o kodėl ji gėdijasi savo partijos? Aš šito nelabai suprantu, nes juk jie tokie patys žmonės, nuoširdžiai išgyvenantys dėl jos. Kodėl jiems reikia daryti specialius uždarus vakarėlius arba jų prašyti neiti į bendrą salę? Juk jie nėra kažkokie raupsuotieji. Aš kaip tik manau, kad reikia nusimesti kaukę“, – interviu ELTAI sakė G. Nausėda, paklaustas, ar Ingrida Šimonytė yra konservatorių partijos žmogus prezidento rinkimuose.

Tokia kandidato į prezidentus retorika supykdė TS-LKD narę, parlamentarę R. Junkevičienę, kuri nusprendė feisbuke pasidalinti istorija apie jos susitikimą su G. Nausėda. Susitikimas, anot jos, įvyko tada, kai konservatoriai buvo nusprendę rengti pirminius kandidatų į prezidentus rinkimus.

Prašė pašalinti V. Ušacką?

Pasak R. Juknevičienės, kai dar I. Šimonytė nebuvo apsisprendusi dalyvauto TS-LKD pirminiuose kandidatų į prezidentus rinkimuose, ji sulaukė G. Nausėdos, kuris galėjo pretenduoti į TS-LKD paramą prezidento rinkimuose, skambučio, kurio metu G. Nausėda pasiūlė jai susitikti. Pokalbis su G. Nausėda R. Junkevičienę šokiravo.

„Sutartoje vietoje kavinė nedirbo, tai radau tokią mažutę sušinę šalia. Gitanas atėjo, kiek nusivylė tokia kuklia aplinka, bet apsidžiaugė, kad jis galės atsisėsti nugara į langą ir niekas jo nepamatys. Ups, pamaniau! Ar aš kokia raupsuota, jei taip bijo, kad kas nepamatytų? Na, tiek to, kalbamės.

Buvo kalba dėl jo dalyvavimo mūsų praimariuose. Sako, duočiau savo pavardę, tačiau po skyrius nevažinėčiau, kampanijoje nedalyvaučiau. Mano atsakymas buvo paprastas - tokiu atveju jūs pralaimėsite. Vygaudas yra partijos narys, jį žmonės pažįsta. Ir tada - dar vienas ups! Išgirdau klausimą, ar negalima būtų Vygaudo išmesti iš partijos?  Akimirką net nesugebėjau nieko atsakyti... Ne, sakau, apie tai net jokios kalbos būti negali! Atsisveikinome pakalbėję dar apie kažką...“, – apie susitikimo su G. Nausėda detales feisbuke rašė R. Juknevičienė.

Konservatorė, reaguodama į pastaruosius G. Nausėdos pareiškimus, pažymėjo, kad TS-LKD lyderiai patys nusprendė nedalyvauti I. Šimonytės štabo renginyje pirmojo prezidento rinkimų turo metu.

„Beje, mes patys apsisprendėme su visa gausa nedalyvauti Ingridos rinkimų nakty, kad G. Nausėda neapkaltintų jos esant konservatorių įkaite. Nes tokia nėra. Ji yra labiausiai nepriklausoma kandidatė, kiek pažįstu jos charakterį ir padorumą“, – rašė R. Juknevičienė.

Nausėda: tai yra pramanai

G. Nausėda, reaguodamas į R. Juknevičienės feisbuke paviešintą istoriją, patvirtino, kad toks susitikimas su ja buvo. Vis dėlto jis neigė prašęs iš TS-LKD pašalinti V. Ušacką.

„Vienintelis tikras faktas tame, ką parašė p. Juknevičienė, – mūsų susitikimas buvo. Visa kita yra pramanai, pradedant neva nusivylimu kuklia susitikimo vietos aplinka ir baigiant klausimu dėl Vygaudo Ušacko išmetimo iš partijos. Ar tikrai verta iki to nusileisti, p. Rasa? Ar tai yra, ką konservatorių deleguota kandidatė turėjo mintyje apie savo planus antrame ture, sakydama „visos priemonės naudotinos“?“, – feisbuke rašė G. Nausėda.

Jis teigė užtikrinantis, kad konstruktyviai bendradarbiaus su I. Šimonyte, net jei ji ir nebus išrinkta prezidente.

„Bendras valstybės interesas yra svarbiau už personalijas ir dėl to tikrai neverta užsiimti smulkiu melu“, – rašė G. Nausėda.

Šimonytė: kandidatuoju aš, ne TS-LKD

Į G. Nausėdos svarstymus apie tai, kad I. Šimonytė esą gėdaji ją remiančios TS-LKD partijos, sureagavo ir pati kandidatė į prezidentus. I. Šimonytė tikino, kad pirmojo prezidento į rinkimus turo metu MO muziejuje, kur rinkimų rezultatų laukė jos štabas, atvyko konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, kiti TS-LKD partijos atstovai, kitų partijų nariai.

Anot I. Šimonytės, nepaisant to, kad konservatoriai ją remia prezidento rinkimuose, juose, visų pirma, dalyvauja ji, o ne partija.

„Dalyvauju rinkimuose TS-LKD remiama, tačiau prieš tai laimėjusi atvirus rinkimus, kuriuose balsavo ne vien partijos nariai. Už paramą esu dėkinga, tačiau partija puikiai žino, kad kampaniją organizuoju pati, su savo štabu, taip, kaip mums atrodo geriausia. Štabą susitelkiau pati, savanorius taip pat. Partija padės, bet jokių sąlygų nekelia. Partijos žmonės savanoriauja, kaip ir nepartiniai ar priklausantys kitoms partijoms“, – feisbuke rašė I. Šimonytė.

„Todėl rinkimų naktis buvo skirta štabo nariams, kurie dirbo daugiausiai, rėmėjams, kurie prisidėjo finansiškai, kad kampanija vyktų ir galėtume paaiškinti, kuo apmokėsime nemenkas rinkimų išlaidas, ir savanoriams, tarp kurių partijos narys buvo ne vienas ir visi aktyviausieji buvo pakviesti“, – tvirtino kandidatė į prezidentus.

Jos manymu, G. Nausėda neturi pagrindo teigti, kad jis yra vienintelis nepriklausomas kandidatas prezidento rinkimuose.

„Suprantu, kad Gitanui baugu, jog kažkas gal atrodo ne mažiau nepriklausomas, nei jis pats save vadina. Tačiau taip ir yra. Kaip Sauliui Skverneliui nepriklauso meilės monopolis, taip Gitanas Nausėda neturi pagrindo teigti, jog vienintelis turi asmeninės laisvės privilegiją. Žmonių, kurie mane parėmė parašais ir finansiškai skaičius tą neblogai įrodo“ , – feisbuke rašė I. Šimonytė.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt