Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.16 09:20

Dėl Skvernelio pralaimėjimo prezidento rinkimuose Karbauskis savo kaltės nemato

Lukrecijus Tubys, ELTA 2019.05.16 09:20

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis nemano turintis prisiimti atsakomybę už premjero Sauliaus Skvernelio nesėkmę prezidento rinkimuose. „Valstiečių“ lyderis taip pat tikisi sulaukti partijos paramos artėjančiame tarybos posėdyje.

Anot R. Karbauskio, nėra aišku, kaip traktuoti jo, kaip partijos pirmininko, poziciją ir įtaką šiuose rinkimuose.

„Klausimas, kaip šnekėti apie atsakomybę. Partijos pirmininkas turėtų atsakyti už rinkimus, kuriuose nebuvo nei štabo vadovas, nei kandidatas. Taip kažkas norėtų. (...) Ką aš turiu dabar daryti? Turiu atsistatydinti, nes mūsų kandidatas nelaimėjo rinkimų?“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, praėjusiuose savivaldybės rinkimuose „valstiečiai“ laimėjo 60 proc. daugiau mandatų, o už S. Skvernelį buvo balsuota daugiausia partijos gyvavimo istorijoje. Tad R. Karbauskis sako, kad artėjančiame LVŽS tarybos posėdyje, kuriame bus keliamas jo kaip pirmininko pasitikėjimo klausimas, tikisi už savo darbus sulaukti partiečių palaikymo.

„Mes esame sutarę pasitikrinti partijos taryboje. (...) Ir jeigu taryba išreikš nepasitikėjimą, tokiu atveju bus suvažiavimas, renkamas naujas pirmininkas. Esu ne sykį tai daręs partijoje po įvairių rinkimų. Turime suprasti, kad visi atsakome, aš - taip pat. Galbūt reikia prisiimti, kad nebuvau štabo vadovas, buvo kitas, gal čia mano kaltė. Žmonės pasakys taryboje, kokia jų nuomonė. Tikiuosi, kad pasitikės“, – teigė R. Karbauskis.

ELTA primena, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas kandidatas į prezidentus premjeras S. Skvernelis liko trečias. 

Antrasis rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi