Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.16 08:14

Konstitucinis teismas skelbs nutarimą, ar teisėtai buvo sudaryta LRT veiklą tyrusi komisija

Konstitucinis Teismas ketvirtadienį skelbs nutarimą, ar teisėtai parlamente buvo sudaryta LRT veiklą tyrusi komisija. Valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos iniciatyva sudaryta komisija tyrė nacionalinio transliuotojo ūkinę, finansinę veiklą, taip pat valdymo modelį.

Komisija jau yra baigusi darbą, tačiau jos išvadų Seimas nepatvirtino. Konstitucinis Teismas klausimą pradėjo nagrinėti pagal Seimo narių, priklausančių opozicijai, prašymą.

„Tai, kad „valstiečių“ dauguma čia naudojo savo politinę daugumą tam, kad pabandytų paveikti LRT, tai tas buvo akivaizdu. Tokiu pavyzdžių, kur valdžia, turėdama daugumą, bando perimti televizijos kontrolę yra nemažai ir aplink Lietuvą. Toje pačioje Vengrijoje, net ir kaimynė Lenkija yra dėl to kritikuojama, tai mes norėtumėme, kad tas nevyktų Lietuvoje, nes LRT nepriklausomumas yra viena iš pamatinių demokratijos vertybių. Su demokratijos erozija yra problemų ir pas mus, reikia tuos procesus stabdyti ir tą gali padaryti Konstitucinis Teismas“, – sako Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi