Lietuvoje

2019.05.15 21:44

Alytaus politikai drausmina tėvus: vasarą į darželį – tik su pažyma

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.15 21:44

Alytaus politikai svarsto, kaip drausminti darželinukų tėvus, esą dauguma jų iš anksto deklaruoja, kad vasarą vaikai lankys darželius, tačiau į grupes susirenka mažiau nei pusė vaikų. Nedirbantys alytiškiai vasarą vaikus turėtų prižiūrėti patys – tokį sprendimą parengė miesto valdininkai. Tėvai, norintys vaikus vesti į darželį vasarą, turėtų pristatyti iš darbdavių pažymas, kad liepą ir rugpjūtį neatostogaus.

Dar porą savaičių ir lopšeliuose-darželiuose vaikų klegesio bus mažiau – prasidės tėvų atostogos. O ir Alytaus miesto savivaldybė ieško būdų, kad vasarą darželius lankytų kuo mažiau vaikų. Vietos valdininkai tarybai siūlo nuspręsti, kad nedirbantys alytiškiai vasarą savo vaikus turėtų prižiūrėti patys.

Darželius vasarą lankytų tik dirbančių tėvų vaikai. Tačiau tėvai turėtų iš darbovietės pristatyti pažymą, kad liepą – rugpjūtį neatostogaus. 

„Kad jiems būtų sudarytos sąlygos vesti vaikus į darželius, o tie, kurie nedirba arba atostogauja, kad jie su vaikais ir atostogautų, o paskui neieškotų pažymų pas gydytoją, kad pateisintų tas nelankytas dienas. Realiai jie tame darželyje nebūna“, – sako Alytaus švietimo ir sporto skyriaus vedėja, Rimvyda Ališauskienė.

„Aš visada stengiuosi su vaiku daugiau praleist laiko, dirbant dviem pamainom, vaiką matau 8 ryte, kai vedu į darželį. Tik atostogauji, vaiko nevedi į darželį“, – tikina alytiškis Algirdas Šimčikas.

Valdininkai aiškina, kad tėvai deklaruoja, jog vaikai vasarą darželius lankys, o į grupes susirenka tik pusė jų.

Dviejų vaikų tėvas Alytaus politikas Andrius Jučas valdininkų siūlymą vadina socialiai neatsakingu. O vieną iš būdų, kaip sudrausminti tėvus, siūlo vasarą kelti mokestį už darželius. 

„Ir auklėtojoms mokos fondas padidėtų, ir remontams pinigų susirinktume. Ta pažymų sistema man yra kaip kokia atgyvena. Nebūtinai tas nedirbantis žmogu guli ant sofos, gal ir darbo ieškosi, gal turi pavaduoti kažką kitą“, – sako Alytaus tarybos narys Andrius Jučas.

Dėl darželių lankymo tvarkos Alytaus miesto taryba spręs kitą savaitę.

Plačiau – reportaže nuo 20.21 min.

Panorama. „Nepasiruošusi laimėti“ – valstybė neturi priemonių apdovanoti pasaulinį pripažinimą pelniusias lietuves

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt