Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.15 16:01

Skvernelis: žemės ūkio ministras spręs dėl Bėronto vadovavimo NMA

papildyta
Erika Alonderytė, BNS 2019.05.15 16:01

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad sprendimus dėl Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovo Eriko Bėronto likimo turi priimti žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

„Žemės ūkio ministras sprendžia tokius dalykus, tai nėra vyriausybės, kiek aš pamenu, įstaiga“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar E. Bėrontas gali vadovauti NMA po to, kai Valstybės saugumo departamentas (VSD) jam uždraudė dirbti su įslaptinta informacija.

„Ministras yra visada ir jis sprendžia tokius klausimus. Jeigu negali dirbti (su slapta informacija – BNS) – arba ribojama informacija, arba priimami kiti sprendimai“, – pridūrė jis. 

VSD atstovė spaudai Aurelija Katkuvienė BNS sakė, kad rekomendacija žemės ūkio ministrui nesuteikti leidimo E. Bėrontui dirbti su įslaptinta informacija pateikta balandžio 29 dieną.

Ministras BNS antradienį patvirtino pasirašęs sprendimą neleisti NMA vadovui dirbti su slapta informacija, bet nenurodė, kada tai padarė. G. Surplys teigė, kad sprendimą dėl E. Bėronto likimo priims kitą savaitę, kai grįš iš komandiruočių užsienyje.

Su E. Bėrontu BNS antrą dieną nepavyksta susisiekti. NMA atstovė Donata Macevičienė informavo, kad jis išvykęs į komandiruotę Rumunijoje, kur bus iki šios savaitės pabaigos. 

NMA direktorius pagal pareigybę privalo turėti leidimą dirbti ar susipažinti su slapta informacija.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pernai rugsėjį grąžino E. Bėrontą į Europos Sąjungos paramą skirstančios agentūros vadovus, be to, jam buvo sumokėta beveik 22,3 tūkst. eurų kompensacija.

E. Bėrontą buvo atleidęs tuometinis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, remdamasis gauta informacija iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi