Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.15 14:25

Seime – svarstymai dėl stichinės sausros skelbimo

Trečdalyje Lietuvos vyraujant sausrai, Seimo nariai svarsto, kaip keisti stichinės sausros skelbimo kriterijus. 

Komiteto vadovas „valstietis“ Andriejus Stančikas trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete pasigedo aiškesnių ir platesnių sausros skelbimo kriterijų.  

Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas teigė pritariantis šių kriterijų peržiūrai – tai daryti esą skatina besikeičiantis klimatas. 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis tikino, kad be Vyriausybės „įsikišimo nieko nebus“: „Reikia pinigų, nes situacija katastrofiška“.  

Jis priminė, kad pernai dėl sausros ūkininkai žadėjo produkcijos supirkėjams derliaus trūkumą dengti iš šių metų derliaus, kad jie netaikytų sankcijų, bet dėl pavasario sausros to nebus galima padaryti.   

Nederlingų žemių asociacijos vadovė Danutė Karalevičienė įspėjo, kad vasarojus nyksta: „Kur matyta, kad gegužės viduryje žolė siekia vos centimetrą.“

Ji tikino, kad žemės ūkio ministras savivaldybių žemės ūkio skyriams nurodė fiksuoti gamtinių reiškinių padarinius ūkiams, bet šie to nedaro.  

„Sausra yra, bet niekas jos nefiksuoja“, – piktinosi liberalas Juozas Baublys. 

Hidrometeorologijos tarnybos atstovas Donatas Valiukas įspėjo, kad jau trečdalyje Lietuvos vyrauja sausra, nors pagal oficialius kriterijus jos šalyje dar nėra.   

„Šiuo metu sausra yra jau beveik trečdalyje Lietuvos teritorijos ir artimiausiomis paromis viršys tą trečdalį“, – pranešė jis.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, dėl pernai Lietuvą alinusios sausros šalies augalininkystės sektorius patyrė apie 62 mln. eurų, o gyvulininkystės – iki 30 mln. eurų nuostolį, o jiems kompensuoti ministerija skyrė 8,5 mln. eurų. 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi