Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.15 11:24

Žemaitaitis trikdo „valstiečių“ planus dėl koalicijos: dabar derėtis atsisakau

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnui Ramūnui Karbauskiui prabilus apie planus plėsti valdančiąją koaliciją, partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Remigijus Žemaitaitis pareiškė, kad šiuo metu atsisako derėtis dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje.

„Tikrai dabar atsisakau, aš nematau pagrindo, nes kas žino, ką priims jų taryba, ką vėliau nutars jų frakcija, nes praeitą savaitę frakcijos sprendimas buvo trauktis iš valdančiosios koalicijos, o vakar priimtas sprendimas dalyvauti, keistas variantas...“, - trečiadienį sakė jis žurnalistams, komentuodamas „valstiečių“ planus sustiprinti valdančiąją koaliciją.

Seimo vicepirmininkas R. Žemaitaitis sakė sužinojęs tik iš žiniasklaidos apie kvietimą „tvarkiečiams“ jungtis prie valdančiųjų.

„Geras kvietimas, aš manau, kad ne kiekvieną pakviečia per televiziją arba per radiją. Čia maždaug sveikinimas su gimtadieniu, tai yra sveikinimas „Tvarkai ir teisingumui“ prisijungus prie koalicijos. Iš tikrųjų geras planas, man tai kelia tam tikrą juoką. (...) Šiaip politikoje taip nesielgiama, manau, kad reikia šiek tiek solidumo. Būtų dar geriau, kad jie išgirstų mano patarimą, kad bent dviem savaitėms ant nusiraminimo kėdučių pasėdėtų ramiai ir pagalvotų, ko jie iš tikrųjų nori Lietuvoje ir kokį vaizdą įsivaizduoja, nes netrukus Prezidento rinkimai, netrukus liepos 12 d. ir, manau, kad daug kas gali keistis.(...) Aš galiu pasakyti, kad, pavyzdžiui, „Tvarka ir teisingumas“ liepos 12 d. gali panorėti užimti ir premjero postą, klausimas, ar jie mūsų poreikius patenkins“, - su tam tikra ironijos doze kalbėjo R. Žemaitaitis. 

Politikas sakė norįs bent dviejų savaičių laiko, nes reikėtų ir su partijos taryba, ir su prezidiumu pasitarti. 

Kaip ELTA jau skelbė, antradienį R. Karbauskis po frakcijos posėdžio prabilo apie planus sustiprinti valdančiąją koaliciją. Kaip galimus koalicijos partnerius jis nurodė Lietuvos lenkų rinkimų akciją - Krikščioniškų šeimų sąjungą ir partiją „Tvarka ir teisingumas“, su kuriomis po antrojo prezidento rinkimų turo gali būti pasirašoma koalicinė sutartis. 

Penktadienį Kauno rajone rengiamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdis, kuriame bus aptarti Prezidento rinkimų pirmojo turo rezultatai ir pasiruošimas Europos Parlamento rinkimams.

Tomaševskis galimybės neatmestų

LRT.lt primena, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) svarstytų galimybę dirbti valdančiojoje koalicijoje, sako partijos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

„Pokalbiai dėl dalyvavimo koalicijoje vyksta nuolat, bet priešrinkiminiu laikotarpiu mes sakėme, kad tam ne laikas, o pasibaigus rinkimams pradėsime rimtesnes konsultacijas ir neatmetame tokios galimybės“, – trečiadienį BNS sakė V. Tomaševskis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį frakcijai nusprendus likti valdančiojoje daugumoje sakė, kad po rinkimų bus siekiama plėsti koaliciją ir pasirašyti sutartis su LLRA-LKŠ bei „Tvarka ir teisingumu“.

„Aš manau, kad kiekviena partija svarstytų, jei yra tokie pasiūlymai. Nesvarsčius negali atsakyt“, – teigė V. Tomaševskis.

Anot jo, partija trečiadienį renkasi į tarybos posėdį aptarti rinkimų rezultatų, tačiau „valstiečiams“ paskelbus apie koalicijos plėtimą gali būti pradėta diskusija ir dėl prisijungimo prie valdančiųjų.

„Šiandien bus tarybos posėdis, bet jame šio klausimo nebuvo numatyta, nes tarybą sušaukėme jau anksčiau, porinkiminę. Manau, kad diskusija šiuo klausimu bus, bet sprendimų – tikrai ne. Reikia aptarti, verta ar neverta dalyvauti koalicijoje, kokiomis sąlygomis“, – sakė partijos vadovas.

„Jei formuot Vyriausybę, tai nėra tikslas pats savaime, o tik priemonė realizuot mūsų programą, kuri stipriai orientuota į socialinį teisingumą“, – kalbėjo LLRA-LKŠ vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi