Lietuvoje

2015.06.22 09:44

Pakartotinių rinkimų rezultatai

BNS2015.06.22 09:44

Į Šilutės rajono valdžios, Trakų mero ir Seimo nario Varėnos-Eišiškių apygardoje rinkimus sekmadienį ėjo maždaug kas trečias šių rajonų gyventojas – iš beveik 98 tūkst. rinkėjų balsavo mažiau negu 30 tūkst. žmonių.

Į Šilutės rajono valdžios, Trakų mero ir Seimo nario Varėnos-Eišiškių apygardoje rinkimus sekmadienį ėjo maždaug kas trečias šių rajonų gyventojas – iš beveik 98 tūkst. rinkėjų balsavo mažiau negu 30 tūkst. žmonių.

Šilutėje vyks antras mero rinkimų turas

Šilutiškiai sekmadienį nenusprendė, kas vadovaus jų rajonui – čia vyks antras mero rinkimų turas.

Vyriausiosios rinkimų  komisijos (VRK) duomenys rodo, kad antrame ture tikrai kovos partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Vytautas Laurinaitis. Dėl antros vietos grūmėsi Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) narys Arvydas Jakas ir socialdemokratas Alfredas  Stasys Nausėda.  

Suskaičiavus balsus iš beveik visų apylinkių, V. Laurinaitį  meru norėtų matyti apie 29 proc. arba apie 4,2 tūkst. rinkėjų.  A. Jakas ir A. S. Nausėda surinko maždaug po 17 proc. – po 2,4 tūkst. balsų. Ketvirtas su 11 proc. arba 1,6 tūkst. rinkėjų balsais lieka liberalsąjūdietis Jonas Jatautas. Kitais kandidatais šilutiškiai pasitiki mažiau.

Dėl Šilutės mero kėdės kovojo aštuoni kandidatai.

Kovą VRK dėl šiurkščių pažeidimų panaikinus savivaldos rinkimų  rezultatus Šilutės rajone, valdžia čia sekmadienį buvo renkama iš naujo. 

Varėnoje Seimo nariu išrinktas socialdemokratas V. Mikalauskas

Vienmandatės Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos gyventojai nori, kad jiems Seime atstovautų socialdemokratas Vidas Mikalauskas.

Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, už V.Mikalauską sekmadienį vykusiuose rinkimuose balsadėžėse rastas 51,43 proc. rinkėjų balsų, jo konkurentas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Andžejus Andruškevičius gavo 48,57 proc. galiojančių balsų.

Už V. Mikalauską balsavo 5 449 žmonės, o už A. Andruškevičių – 5 145 gyventojai.

Apygardos rinkėjų sąraše įrašyta 30 217 rinkėjų, o rinkimuose dalyvavo 10 844 gyventojai – 35,89 proc. balso teisę turinčių žmonių.
Naujas Seimo narys Varėnos–Eišiškių rinkimų  apygardoje renkamas dėl to, kad čia per 2012 metų Seimo rinkimus  parlamentaru tapęs Algis Kašėta, kovo 15 -ąją buvo išrinktas Varėnos rajono meru  ir atsisakė Seimo nario mandato.   

Trakų mere tapo liberalsąjūdietė E. Rudelienė

Trakų rajono mere sekmadienį išrinkta liberalsąjūdietė Edita Rudelienė. 

Suskaičiavus balsus iš visų rinkimų apylinkių, išankstiniais duomenimis E. Rudelienė surinko 57,77 proc. galiojančių rinkėjų balsų. Jos konkurentas socialdemokratas Vytautas Zalieckas antrajame rinkimų ture pelnė 

42,23 proc. rinkėjų pasitikėjimą, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Už E.Rudelienę balsavo 5 336 rajono gyventojai, o už V.Zaliecką – 3 901 rinkėjas.

Trakų rajone merą galėjo rinkti 24 909 gyventojai, į rinkimus atėjo 9 237 rinkėjai – 32,44 proc. balsuoti galinčių rajono gyventojų.

Šioje savivaldybėse VRK dėl šiurkščių pažeidimų panaikino kovo mėnesį vykusių rinkimų rezultatus, o per naujus rinkimus birželį iš karto meras nebuvo išrinktas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt