Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.14 17:03

Daugiavaikėms mamoms jau kitais metais gali dvigubai didėti šalpos senatvės pensijos

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.05.14 17:03

Seimas trečiadienį po pateikimo pritarė Seimo narių Rimos Baškienės ir Rimantės Šalaševičiūtės įstatymo projektui, kuriuo jau nuo kitų metų daugiavaikėms mamoms ir neįgaliųjų slaugytojams gali dvigubai padidėti šalpos senatvės pensijos.

Už įstatymo pateikimą balsavo 72 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė – 7. 

R. Baškienė ir R. Šalaševičiūtė siūlo nustatyti, kad motinoms (įmotėms), išauginusioms (vaikų mirties atveju - ne trumpiau kaip iki 8 metų) penkis ar daugiau vaikų ir tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams, kurie ne mažiau kaip 15 metų slaugė namuose neįgaliuosius, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, būtų skiriama 2 šalpos pensijų bazių dydžio šalpos senatvės pensija.

Prognozuojama, kad teisę gauti didesnio dydžio šalpos pensiją įgytų apie 3500 daugiavaikių mamų ir apie 4000 neįgaliųjų slaugytojų.

Pasak R. Šalaševičiūtės, įstatymui įgyvendinti 2020 m. reikės apie 3,8 mln., 2021 m. – 4,8 mln. eurų, 2022 m. – 5,8 mln. eurų. 

Šiuo metu vadovaujantis įstatymu, visiems senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, neatsižvelgiant į tai, dėl kokių priežasčių jie neįgijo teisės gauti socialinio draudimo pensijų arba jų gaunama pensija labai maža, skiriama vienodo dydžio – 1 šalpos pensijų bazės – šalpos senatvės pensija.

Pagrindiniu komitetu toliau svarstyti šį klausimą birželio 13 d. paskirtas Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas.

Seimas įstatymo projektui dar turės pritarti po svarstymo ir priėmimo stadijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi