Lietuvoje

2019.05.14 17:57

Auklėms – naujas reikalavimas, už kurį tėvai turėtų susimokėti patys

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.05.14 17:57

Ieškome auklės, pageidautina, kad turėtų imunitetą tymams. Tokia nauja sąlyga auklėms feisbuko grupėse keliama vis dažniau. Tiesa, už tokias papildomas sąlygas tėvams greičiausiai reikės papildomai sumokėti.

Rūpestis auklės sveikata – nieko naujo

Pastaruoju metu Seime norėta įtvirtinti, kad visi dirbantieji su vaikais būtų privalomai skiepijami, tačiau iniciatyva užgesinta. Visgi panašu, kad ir be įstatymo žmonės bando taikyti šį reikalavimą, pavyzdžiui, atsirinkdami tik tymams atsparias aukles.

Auklių įdarbinimo agentūros „Mama ir auklė“ vadovė Ieva Augustinienė sakė, kad į agentūrą tėvai kreipiasi, pavyzdžiui, prašydami rasti tokią vaiko prižiūrėtoją, kurios sveikata būtų gera. Tokiu atveju jie patys apmoka tyrimus ir, jei reikia, skiepus ir pan. Tiesa, konkrečiai atsparumo tymams į šią agentūrą besikreipiantys tėvai dar nepageidauja. Tačiau įgyvendinti juos būtų nesudėtinga, įsitikinusi agentūros vadovė.

„Tėvai auklei turėtų apmokėti skiepą ir tai išsispręstų šitaip. Arba bent jau [turėtų apmokėti] tyrimus dėl imuniteto, nes tikrai ne kiekviena auklė yra jį atlikusi“, – pabrėžė ji.

Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio atstovė Rasa Žemaitė taip pat sakė tokios tendencijos dar nepastebėjusi, tačiau sakė, kad tai „visiškai normalu ir suprantama“. Visgi, sutiko ji, toks papildomas reikalavimas gali apsunkinti auklės paiešką, kuri ir šiaip nėra lengva užduotis.

„Vaiko sveikata šiuo atveju pasirinkta kaip svarbesnis kriterijus negu laikas, skirtas auklės paieškai“, – teigė R. Žemaitė.

Pavojingiausia – vaikams iki pusantrų metų

Pavojingiausi tymai yra vaikams iki pusantrų metų. Tokio amžiaus jie įprastai būna pirmą kartą paskiepijami. Užsikrėsti šia liga paprasta – sergančiajam pabuvojus patalpoje, virusas joje gali išlikti iki 2 val. Kaip skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, 90–95 proc. imuniteto neturinčių asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju, suserga tymais, o vienas sergantis asmuo gali užkrėsti tiki 18 žmonių.

Imunitetas po pirmojo skiepo išlieka maždaug 7 metus, tad 6–7 metų vaikai skiepijami dar kartą. Tada gautas imunitetas, kaip anksčiau yra aiškinusi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė, maždaug 80 proc. paskiepytųjų išlieka visam gyvenimui.

Imunitetas visam gyvenimui išlieka ir persirgus liga, tačiau ji gresia komplikacijomis ir ne pačiais maloniausiais išgyvenimais sirgimo metu: karščiavimu (38–39 laipsniai), vėliau – akių uždegimu, sloga, kosuliu, bėrimu per visą kūną. Iš komplikacijų dažniausiai minimas vidurinės ausies uždegimas, plaučių uždegimas, laringitas, viduriavimas, netgi smegenų uždegimas.

Gegužės 13 d. duomenimis, iš viso Lietuvoje užfiksuota 622 susirgimų tymais atvejai.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9