Lietuvoje

2019.05.14 14:33

Karbauskis rado kaltuosius dėl nepavykusio Seimo narių mažinimo referendumo

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad konservatoriai, prezidentė Dalia Grybauskaitė ir profesorius Vytautas Landsbergis kalti dėl neįvykusio Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo referendumo, klausiančio, ar sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 121.

Politiko teigimu, šie, ragindami neimti biuletenio, padarė lemiamą įtaką balsavusiųjų skaičiui.

„Beveik 74 proc. balsavusiųjų referendume pasisakė, kad Seimo narių skaičius turi mažėti, tačiau šių žmonių valia nebus išgirsta, nes konservatoriai kartu su prezidente D. Grybauskaite ir prof. V. Landsbergiu nusprendė šį referendumą sužlugdyti, ragindami neimti biuletenių ir tokiu būdu užkirsti kelią Lietuvos žmonėms išsakyti savo nuomonę. (...) Kad referendumas įvyktų, pritrūko labai nedaug, vos kelių procentų rinkėjų, kurie paklausė šių politikų raginimo paminti demokratinius procesus“, – savo feisbuko paskyroje rašė „valstietis“.

Jo teigimu, ši iniciatyva buvo „aklai stabdoma“, nepaisant to, kad „rengiant Lietuvos Respublikos Konstituciją pats V. Landsbergis siūlė 120 Seimo narių, o konservatorių lyderiai – taip pat ir dabar Seime esantys – ne kartą buvo registravę atitinkamas Konstitucijos pataisas, paskutinį kartą 2014 metais.

ELTA primena, kad referendume už tai, jog būtų sumažintas Seimo narių skaičius iki 121, pasisakė 73,70 proc. rinkėjų, „ne“ pasakė 23,07 proc. rinkėjų. Referendumas neįvyko, nes jame balsavo mažiau nei pusė balsavimo teisę turinčių piliečių – 47,25 proc.