Lietuvoje

2019.05.14 13:51

Teismas: buvęs Visagino AE direktorius pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo

skyrė daugiau nei 11 tūkst. baudą
LRT.lt 2019.05.14 13:51

Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino kaltu buvusį uždarosios akcinės bendrovės Visagino atominės elektrinės (toliau – VAE) direktorių Rimantą Vaitkų, piktnaudžiavusį tarnybine padėtimi. Teismas buvusiam VAE direktoriui skyrė 300 MGL (11 298 eurų) dydžio baudą, rašoma ATT pranešime.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą palaikė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba.

Tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, įrodančių, kad VAE direktorius R. Vaitkus, piktnaudžiaudamas tarnyba, valstybei padarė didelę turtinę ir neturtinę žalą.

Teisminio nagrinėjimo metu kaltinamasis R. Vaitkus savo kaltę neigė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas R. Vaitkų pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir konstatavo, kad jis, būdamas VAE vadovas, turėdamas teisę duoti VAE darbuotojams privalomus vykdyti nurodymus, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, nevykdant privalomų viešojo pirkimo procedūrų, nesant sudarytos sutarties papildomoms viešinimo paslaugoms teikti, neteisėtai nurodė apmokėti papildomai teikiamas viešinimo paslaugas, viršijančias viešojo pirkimo–pardavimo sutartyje nurodytą sumą. Už šias paslaugas sumokėjus daugiau kaip 3 milijonus litų (virš 905 tūkst. eurų), valstybei, kaip VAE akcininkei, buvo padaryta didelė turtinė ir neturtinė žala.

Pagal teismo sprendimą, minėta veika, konstatavus didelės turtinės ir neturtinės žalos požymio buvimą, vertinama kaip pavojinga ir užtraukianti baudžiamąją atsakomybę.

Nuosprendis nėra galutinis, jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.