Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.20 16:39

Emigrantų skaičius šiemet vėl ėmė augti

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.06.20 16:39

Nors pastaraisiais metais emigracija iš Lietuvos šiek tiek mažėjo, šiemet emigrantų skaičius vėl pradėjo augti, pastebi specialistai. 

Nors pastaraisiais metais emigracija iš Lietuvos šiek tiek mažėjo, šiemet emigrantų skaičius vėl pradėjo augti, pastebi specialistai.  

Pernai iš šalies išvyko per 36 tūkst. gyventojų – 2 tūkst. mažiau nei užpernai. Tačiau per pirmus penkis šių metų mėnesius Lietuvą paliko jau 19 tūkst. žmonių.  

„2015 m. sausio–gegužės mėnesiais savo išvykimą iš Lietuvos deklaravo 19 tūkst. gyventojų – tai yra 5 tūkst. žmonių daugiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Per penkis šių metų mėnesius į Lietuvą imigravo 8,5 tūkst. žmonių. Tai – 3 proc. daugiau nei praėjusių metų sausio–gegužės mėnesiais.

Per metus, jeigu lygintume su 2014 metų pradžios laikotarpiu, gyventojų skaičius sumažėjo mažiau nei 1 proc. Pagrindinės sumažėjimo priežastys – neigiama tarptautinė neto migracija“, – sako Statistikos departamento Demografinės ir migracijos statistikos skyriaus vedėja Inga Masiulaitytė-Šukevič.

Populiariausi lietuvių maršrutai tebėra Jungtinė Karalystė, Airija, Vokietija ir Norvegija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi