Lietuvoje

2019.05.14 10:12

Kauno teismas atvertė dviejų vaikų gyvybes nusinešusio gaisro bylą

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2019.05.14 10:12

Kauno apylinkės teisme antradienį pradėta nagrinėti byla dėl dviejų gaisre žuvusių mažamečių.

Kaltinimai šioje byloje pareikšti vaikų motinai, palikusiai mažamečius namuose vienus su besikūrenančia krosnimi. Ji kaltinama neatsargiu gyvybės atėmimu ir piktnaudžiavimu tėvų teisėmis.

Kaltinamosios advokatė Angelė Fominienė žurnalistams prieš posėdį teigė, jog klientės pageidavimu jokių komentarų žiniasklaidai apie bylą neteiks.

Bylai vadovavusi prokurorė Renata Oželienė žurnalistams prieš posėdį sakė, kad ši byla pareikalavo nepaprastai kruopštaus ir ilgo darbo.

„Šio ikiteisminio tyrimo metu atliktas nepaprastai didelis darbas, daug baudžiamojo proceso veiksmų, išnaudotos visos baudžiamojo proceso galimybės ir perduodant bylą į teismą neabejotina dėl asmens kaltės“, – sakė prokurorė.

Ikiteisminio tyrimo metu, pasak kaltintojos, minučių tikslumu nustatyta, kur kaltinamoji buvo.

Tyrimą ypač apsunkino tai, jog pagrindiniai įvykio dalyviai – vaikai, žuvo, o daugiau asmenų be vaikų name nebuvo.

„Kas įvyko, kaip įvyko – tiesiog po vieną kruopelytę būtina buvo surinkti, kad nustatyti įvykio situacija, ją atkurti ir tinkamai teisiškai kvalifikuoti“, – sakė R. Oželienė.

Ši byla nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai kovą, kai dvejų metų mergaitė ir penkerių metų berniukas žuvo kilus gaisrui Tunelio gatvėje Kaune esančiame name.

Namo langai buvo su grotomis, durys užrakintos, todėl vaikai neturėjo realios galimybės pasišalinti iš degančio namo, kuriame buvo palikti vieni. Pasak ekspertų išvadų, vaikai mirė nuo apsinuodijimo smalkėmis.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, motina dažnai palikdavo vaikus vienus, taip pat ir nakčiai. Tuo metu, kai įvyko nelaimė, moters namuose nebuvo apie valandą.

„Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys neabejotinai man kaip valstybės kaltintojai patvirtina, kad būta nusikalstamo veikimo“, – antradienį teigė R. Oželienė.

Pasak prokurorės, kaltinamosios pozicija ikiteisminio tyrimo metu keitėsi: iš pradžių ji nepripažino savo kaltės, o vėliau poziciją pakeitė.

„Surinkus pakankamai duomenų įtarimams pagrįsti, kaltinamoji, manyčiau, priremta įrodymų, pripažino savo kaltę, jog ji pasielgė neatsargiai palikdama mažamečius vaikus užrakintus su besikūrenančia krosnimi ir pripažino, kad toks jos elgesys gali būti vertinamas kaip piktnaudžiavimas motinos teisėmis“, – sakė ji.

Kaltinamoji, pasak prokurorės, sutiktų su sutrumpintu įrodymų tyrimu. Dėl to spręs teismas.

Už neatsargų gyvybės atėmimą dviem ar daugiau žmonių gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų, už piktnaudžiavimą tėvų teisėmis ar pareigomis – bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Antradienį byloje padaryta pertrauka dėl advokatės užimtumo. Byla bus nagrinėjama šį penktadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.