Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.14 11:05

Viačeslavui Titovui už partizanų vado paniekinimą skirta 12 tūkst. eurų bauda

žada skųsti sprendimą

Už partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą 12 tūkst. eurų bauda antradienį nuteistas Klaipėdos politikas Viačeslavas Titovas žada skųsti nuosprendį.

„Būtinai skųsim. Aš nesutinku ir skaitau, kad čia labai neobjektyvus sprendimas. Aš nekaltas, kur aš kaltas? Pilnai turiu būti išteisintas“, – BNS sakė V. Titovas. 

„Reikia išanalizuoti visus argumentus, kurie buvo pasakyti. Bet aš manau, kad turiu būti pilnai išteisintas, čia nesąmonė kažkokia“, – pridūrė jis.

V. Titovas pripažintas kaltu dėl neapykantos skatinimo, sovietų nusikaltimų neigimo ir mirusiojo atminimo paniekinimo. 

Teismas nustatė, kad V. Titovas veikė tyčia, nes turėjo duomenų apie A. Ramanauską-Vanagą, ieškojo apie jį informacijos internete.

„Kad A. Ramanauskas-Vanagas teigiamai apibūdinamas V. Titovas žinojo ir iš to, jog savame kompiuteryje internete jis ieškojo informacijos būtent apie A. Ramanauską-Vanagą ir, išėmus duomenis iš jo kompiuterio, paaiškėjo, kad šita informacija buvo išskirtinai teigiama“, – dienraščiui „Atvira Klaipėda“ teigė teisėja Violeta Balčiūnienė.

Dėl epizodo, kai kritikus pavadino fašistais, V. Titovas buvo išteisintas, sakė teisėja. 

Prokuroras siūlė V. Titovui skirti metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimą, jo vykdymą atidedant dvejiems metams.

Prašymą skirti lygtinę bausmę prokuroras motyvavo tuo, kad V. Titovas anksčiau neteistas, dirba bei augina tris mažamečius vaikus.

Tyrimas dėl politiko veiksmų pradėtas pernai liepą, kai V. Titovas diskusijoje dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo neteisingai įamžinimo pareiškė, jog partizanų vado iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkst. piliečių ir vaikų, o jis pats asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius.

V. Titovas kaltę neigia ir tvirtina, kad yra persekiojamas už nuomonę.

Jis tikina pasirėmęs sovietų teismo sprendimu, tačiau istorikai pabrėžia, kad tai buvo politinė sufabrikuota byla, o tiriant partizanų veiklą negalima remtis vien jų budelių, KGB, bylomis.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra paskelbęs, kad savo pasisakymais V. Titovas sulaužė tarybos nario priesaiką.

Nesulaukęs balsavimo dėl apkaltos jis atsistatydino iš Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos, bet vėl į ją išrinktas per kovą vykusius savivaldos rinkimus.

Nepriklausomoje Lietuvoje teismas reabilitavo A. Ramanauską-Vanagą, po mirties jam suteikti aukščiausi valstybės apdovanojimai. 

A. Ramanauskas pokario metais vadovavo lietuvių ginkluotam pasipriešinimui prieš sovietų okupaciją. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi