Lietuvoje

2019.05.13 16:20

Kasčiūnas teisme liudijo, kaip Kurlianskio prašymu domėjosi Degutienės pozicija

papildyta
Saulius Jakučionis, BNS2019.05.13 16:20

Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas pirmadienį teisme liudijo, kaip tuometinio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio prašymu domėjosi kitos parlamentarės Irenos Degutienės pozicija dėl greituosius vartojimo kreditus reglamentuojančio įstatymo.

Į teisėsaugos akiratį pateko 2015 metų įvykiai, kai tuo metu I. Degutienės patarėju dirbęs L. Kasčiūnas susitiko su verslininku, o vėliau jo prašymu nuvyko pas Seimo narę pasikalbėti apie parlamente svarstomas pataisas.

Tuo metu Lietuvos bankas buvo pateikęs vartojimo kreditų rinką labiau ribojantį įstatymą, o dalis Seimo narių siūlė kai kurias nuostatas liberalizuoti.

Kaltinamasis byloje liberalas Šarūnas Gustainis buvo pateikęs rinkai palankesnį įstatymą. Teisėsauga įtaria, kad jis tai padarė R. Kurlianskio prašymu, o pati pataisa buvo verslininkui naudinga.

Šioje istorijoje fiksuojamos skirtingos versijos, ką L. Kasčiūnas vieno „MG Baltic“ vadovų prašymu sakė I. Degutienei.

Pats konservatorius sako, kad R. Kurlianskio prašymu tik paklausė apie jos poziciją dėl svarstymų Seime ir Š. Gustainio pataisos.

„Iš esmės tą patį ir paklausiau, kažką svarstys, kažkas keičiasi, yra pasiūlymai ir Lietuvos banko, (...) ir pataisa, kuri kitokį požiūrį išreiškia“, – Vilniaus apygardos teisme kalbėjo L. Kasčiūnas.

„Paklausiau, kokia jūsų nuomonė apie tai, kokie argumentai už ir prieš, kaip jūs matote procesą“, – teigė jis.

Parlamentaras pridūrė, kad I. Degutienė nurodė, jog tinkamas yra Lietuvos banko pateiktas įstatymas.

Tuo metu 2018 metų kovą, kai I. Degutienė buvo apklausta Specialiųjų tyrimų tarnyboje, ji tvirtino, kad L. Kasčiūnas „netiesiogiai prašė paramos“ R. Kurlianskiui naudingai pataisai.

Tačiau per apklausą teisme 2019 metų balandį I. Degutienė sakė, kad padėjėjas tiesiog paklausė, kokia bus jos ir frakcijos pozicija Seimo Biudžeto ir finansų komitete balsuojant dėl minėtos pataisos.

Parlamentarė sakė L. Kasčiūnui patarusi vengti kontaktų su verslininkais.

L. Kasčiūnas taip pat patvirtino R. Kurlianskio paprašęs skirti paramą žurnalą „Trimitas“ leidžiančiai asociacijai, kurios narys buvo. 5 tūks. eurų parama suteikta, bet parlamentaras tvirtino, kad tai nebuvo padaryta mainais už pasikalbėjimą su I. Degutiene.

Dėl šios istorijos konservatoriai buvo sustabdę parlamentaro narystę partijoje metams.

Apklausiama 2018 metais pareigūnams I. Degutienė teigė, jog kiek vėliau po įvykusio pokalbio L. Kasčiūnas jai prisipažino, kad pas ją buvo atėjęs dėl to, jog R.Kurlianskis buvo parėmęs su juo susijusią viešąją įstaigą.

L. Kasčiūnas teigė, kad taip kalbėjusi I. Degutienė suklydo, o jų santykiai atšalo.

„Aš ją girdžiu, tikrai išmintinga politikė, mano gyvenime atliko svarbų vaidmenį ir, nepaisant viso to šoko, aš moku atleisti“, – kalbėjo Seimo narys.

Politinės korupcijos byloje R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšių politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Byloje taip pat kaltinami buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Š. Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt