Lietuvoje

2019.05.13 16:27

„Tvarkiečių“ politinės korupcijos byloje nuotoliniu būdu apklausti liudytojai

Jonas Kisielius, BNS2019.05.13 16:27

Pirmadienį nuotoliniu būdu apklausti liudytojai partijos „Tvarka ir teisingumas“ politinės korupcijos byloje.

Nuotoliniu būdu apklausta apie 15 liudytojų, jie – įvairių įmonių vadovai. Tęsti apklausas nuotoliniu būdų planuojama ir kituose posėdžiuose, BNS sakė Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė.

„Šį posėdį buvo padarytas bandymas, kaltinamieji ir liudytojai buvo susirinkę Vilniaus apeliaciniame teisme, pas mus (į Panevėžio apygardos teismą – BNS) buvo atvykęs prokuroras“, – sakė J. Gudelienė.

Jos teigimu, birželio mėnesį į apklausą planuojama pakviesti ir buvusį „tvarkiečių“ lyderį europarlamentarą Rolandą Paksą. 

„Tvarkiečių“ byla nagrinėjama Panevėžyje, nes Vilniaus apygardos teismas dabar tiria daug sudėtingų, prioritetinių bylų, kur yra daug proceso dalyvių.

Šioje byloje kaltinama partija „Tvarka ir teisingumas“ kaip juridinis asmuo, buvęs „tvarkietis“ Seimo narys Rimas Antanas Ručys, verslininkai Rolandas Skaisgirys, Peisachas Kačerginskis, Giedrius Rakauskas, Vytautas Banys ir Justinas Garliauskas.

Partija kaltinama iš kyšių ar neteisėtai iššvaistyto turto gavusi daugiau nei 350 tūkst. eurų, o verslininkai įtariami prisidėję prie šių schemų. Teisėsaugos duomenimis, šiuos pinigus partija panaudojo veiklai viešinti.

Pareigūnai kaltina verslininkus už pagalbą partijai siekus jos poveikio Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijų viešuosiuose pirkimuose.

2013–2014 metais, kai padaryti įtariami nusikaltimai, šioms ministerijoms vadovavo „tvarkiečių“ deleguoti atstovai.

Prokurorų teigimu, „Tvarka ir teisingumui“ pagal kaltinimus gresia 1,9 mln. eurų dydžio bauda, fiziniams asmenims – iki aštuonerių metų nelaisvės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt