Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.13 14:35

Linkevičius: turime pradėti kalbėti apie atskiras rinkimų apygardas užsienio lietuviams

LRT.lt 2019.05.13 14:35

Gegužės 12 dieną vykusiuose Lietuvos prezidento rinkimuose, referendume dėl pilietybės išsaugojimo ir referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo jau balsavo 42,5 tūkst. užsienyje balsuoti užsiregistravusių Lietuvos piliečių. Dar keletą dienų reiks laukti balsavusių paštu biuletenių taigi šis skaičius augs. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kad toks aktyvumas skatina mąstyti apie rinkimų apygardų užsienyje kūrimą.

Iš viso užsienyje šiuose rinkimuose ir referendumuose balsuoti registravosi daugiau nei 61 tūkstantis Lietuvos piliečių. Tai – 3 kartus daugiau nei užsiregistravusiųjų balsuoti 2016 metų Seimo rinkimuose, skaoma pranešime spaudai.

„Džiaugiamės, kad bendrų pastangų dėka referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyko. Visuomenės pritarimas pilietybės išsaugojimo idėjai pranoko optimistiškiausius lūkesčius. Žinoma, apmaudu, kad šį kartą nepakako balsų pakeisti Konstitucijos 12 straipsnį, bet išreikšta aiški Tautos valia yra svarbus signalas, kad turime susitelkti ir dar intensyviau ieškoti kelių, kaip  transatlantinius ir euorintegracinius kriterijus atitinkančių šalių pilietybę įgiję mūsų piliečiai galėtų išsaugoti ir Lietuvos pilietybę. Galbūt jau dabar turėtume pradėti ruoštis pakartotiniam referendumui šiuo klausimu, kuris galėtų būti surengtas su kitais Prezidento rinkimais 2024 metais. Taip pat toks aktyvus balsavimas užsienyje yra pagrindas nedelsiant pradėti diskusiją dėl vienos ar dviejų atskirų Seimo rinkimų apygardų užsienyje gyvenantiems lietuviams“, – sakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministerija dėkoja Pasaulio lietuvių bendruomenei ir daugeliui organizacijų bei aktyvių piliečių gyvenančių tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje, kurie ragino tautiečius nebūti abejingais ir aktyviai dalyvauti sprendžiant šį vieną svarbiausių mūsų visuomenei klausimų.

Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai bei užsienyje gyvenantys savanoriai padarė viską, kad šis gausus balsavimas įvyktų maksimaliai sklandžiai. Įvykę rinkimai ir referendumas rodo, kad globalios Lietuvos idėja kviečianti užsienyje gyvenančius lietuvius išlaikyti savo tapatybę ir aktyviai dalyvauti modernios Lietuvos Valstybės kūrime yra svarbi ir turi būti plėtojama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi