Lietuvoje

2019.05.13 11:07

Pranckietis: skatinčiau Skvernelį tęsti veiklą

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis siūlo premjerui Sauliui Skverneliui keisti savo poziciją ir vis dėlto likti premjero poste. V. Pranckietis teigia, kad premjeras neturėtų priimti tokių sprendimų vienašališkai. Pasak jo, Lietuva nori darbų tęstinumo ir konstruktyvaus darbo.

„Tai išankstinis pareiškimas ir S. Skvernelis elgiasi teisingai sakydamas, kad liepos 12 dieną jis turės grąžinti įgaliojimus ir juos grąžins. Manau, partija, frakcija ir Lietuva norėtų daugiau konstruktyvaus darbo ir ramybės, tęstinumo, ir turbūt S. Skvernelis neturėtų sakyti vien savo vardu, bet turėtų paklausti ir kitų nuomonės, kad galėtų tęsti tą veiklą. Manau, kad jis turėtų tęsti (...) Mes kalbame apie vieną geriausių ministrų pirmininkų, ir skatinčiau jį tęsti veiklą“, – Eltai Seimo pirmininko padėjėjo Pauliaus Žeimio atsiųstame komentare teigia V. Pranckietis.

Seimo vadovas įvertino ir R. Karbauskio retoriką. V. Pranckiečio teigimu, tai neigiamos R. Karbauskio emocijos po rinkimų, kurios su laiku turėtų praeiti.

„Neįsivaizduoju, kaip Karbauskis galėtų pavesti formuoti Vyriausybę Gabrieliui Landsbergiui. Tai būtų labai keistas veiksmas ir turbūt ir mes turėtume daug ką aptarti, apgalvoti, kokie tie veiksmai mūsų turėtų būti. Noriu priminti, kad tai nebuvo rinkimai į Seimą, tai buvo rinkimai į Prezidento postą. (...) Neigiama emocija su laiku turi praeiti, o darbingumas turi grįžti“, – teigė V. Pranckietis.

Kol kas V. Pranckietis dar nenusprendė, kurį kandidatą palaikys antrajame Prezidento rinkimų ture.

„Kol kas dar nepriėmiau sprendimo, ką palaikysiu antrajame ture. Manau, ir vėl balsuosiu už geriausią“, – teigė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad premjeras S. Skvernelis teigė, kad nepatekęs į antrą prezidento rinkimų turą trauksis iš ministro pirmininko pareigų.

„Jei „prapilsime“, nepateksime į antrą turą, liepos 12 dieną pateiksiu atsistatydinimo pareiškimą. Bus paskutinė Vyriausybės darbo diena ir Vyriausybė atsistatydins“, – sakė S. Skvernelis.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jo vadovaujama Seimo frakcija palaiko pasitraukimą iš valdančiosios daugumos, jei iš tikrųjų Lietuvos visuomenė „valstiečiais“ nepasitikės abejuose artėjančiuose rinkimuose.