Lietuvoje

2019.05.13 08:30

Rytas po rinkimų: po įtemptos kovos Šimonytė aplenkė Nausėdą

LRT.lt 2019.05.13 08:30

Pirmadienio rytą suskaičiavus visų apylinkių rezultatus paaiškėjo galutiniai duomenys. Po dviejų savaičių vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture dėl šalies vadovo posto varžysis daugiausia balsų per pirmąjį rinkimų turą surinkę kandidatai – Ingrida Šimonytė, pelniusi 31,13 proc. rinkėjų balsų, ir Gitanas Nausėda su 30,95 proc.

Nesėkmingai rinkimuose pasirodė dabartinis premjeras Saulius Skvernelis, jam itin nepasisekė didmiesčiuose, kur jį akivaizdžiai įveikė abu lyderiai. Jis surinko 19,72 proc.

4-ąją poziciją, po premjero, užėme Vytenis Povilas Andriukaitis su 4,97 proc. Už Arvydą Juozaitį pasisakė 4,69 proc. rinkėjų, už Valdemarą Tomaševskį – 4,00 proc.

0,79 proc. rinkėjų balsų pelnė Naglis Puteikis, o Mindaugas Puidokas gavo 2,58 proc. balsų. Mažiausiai rinkėjų simpatijų sulaukė Valentinas Mazuronis, už kurį balsavo 0,65 proc. rinkėjų.

Iš viso yra 1972 rinkimų apylinkės. 

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, kartu su išankstinio balsavimo metu atėjusiais rinkėjais, rinkimuose balsavo 56,85 proc. rinkėjų.

Antrasis Prezidento rinkimų turas planuojamas šių metų gegužės 26 d., kartu su Europos Parlamento rinkimais.

Nuotaikos po rinkimų

Sekmadienį paklaustas, kuo jis būtų geresnis kandidatas už I. Šimonytę, G. Nausėda visų pirma minėjo partiškumą.

„Esu ne partijos deleguotas prezidentas, todėl man nereikėtų kažkaip formaliai nutraukinėti ryšių su partija, kurios narė ji nėra, bet buvo deleguota“, – sakė jis.

Nepartiškumas, pasak jo, leidžia lengviau sodinti už bendro stalo įvairių partijų atstovus – jie turi daugiau pasitikėjimo ir mažiau išankstinių nuostatų.

Netrukus po 23 val., sužinojusi, kad aplenkė S. Skvernelį ir tapo antra, I. Šimonytė sakė: „Atrodo, kad ta teorija, kurią prieš keletą mėnesių kažkas išmetė kaip planą-chuliganą, kad gali būti antrame ture du dešiniųjų kandidatai, iš kurios daug kas juokėsi, panašu, kad juoktis nereikėjo ir tai gali būti tikėtinas antro turo scenarijus. Ačiū labai visiems už balsus ir panašu, kad laukia dar dvi savaitės rimto darbo.“

Naudojami Vyriausiosios rinkimų komisijos žemėlapių portale vrk.maps.arcgis.com publikuojami žemėlapiai.