Lietuvoje

2019.05.13 00:33

Karbauskis: jeigu pralaimėsime EP rinkimus, konservatoriams suteiksime galimybę formuoti vyriausybę

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.05.13 00:33

Jeigu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pralaimės Europos Parlamento (EP) rinkimus, „valstiečiai“ suteiks galimybę vyriausybę formuoti konservatoriams, jei šie į premjerus siūlys partijos lyderį Gabrielių Landsbergį, teigia LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Jeigu Europos Parlamento rinkimuose mes laimėsime daugiausiai balsų, tai tokiu atveju svarstysime, ką daryti toliau, o jeigu rinkimus pralaimėsime, tai paprasčiausiai duosime konservatoriams galimybę formuoti vyriausybę. Aišku, sąlyga turėtų būti paprasta – G. Landsbergis imasi atsakomybės, o mes balsuojame už jį. Jeigu bus siūloma kažkoks kitas variantas, mes su juo nesutiksime. Tada bus neeiliniai Seimo rinkimai tikriausiai“, – žurnalistams pirmadienio naktį, po prezidento rinkimų, sakė R. Karbauskis.

Anot jo, „valstiečiai“ savo veiksmus, sprendimus – ar palaikyti galimai teikiamą kitą premjerą – derins tarpusavyje, derins su dabartiniu premjeru Sauliumi Skverneliu, kuris, pirminiais duomenimis, nelaimėjo prezidento rinkimų.

„Esame viena komanda. Niekada vieni kitų neišduosime ir niekada to nedarėme per visus du su puse metų. Tegul niekas nesitiki, kad pradėsime veikti vieni prieš kitus, priešintis“, – komentavo R. Karbauskis.

R. Karbauskis pažymėjo, kad, jei „valstiečiai“ EP rinkimuose pasirodytų labai gerai, tai jis pats mėgins įtikinti S. Skvernelį likti premjero pareigose.

„Valstiečių“ lyderio įsitikinimu, konservatoriai esą „dabar gauna šansą padaryti tai, apie ką svajoja, bet to šanso neišnaudoja“.

„Jie svajojo apie išankstinius Seimo rinkimus. Tą jie darė. Tai mes dabar sakome: „tvarkoje, einame į išankstinius Seimo rinkimus, bet jie nenori“. Sakome: „imkite valdžią, tau taip nusprendė“. Bet jie nenori. Nesuprantu, ko jie nori.

Sunkiai tikriausiai konservatoriai susiskaičiuos, kad jiems apsimoka dabar valdyti valstybę, neturint Seimo daugumos. Jie tikėsis, kad Seimo rinkimuose laimės daugumą, tai ir eis į rinkimus“, – svarstė R. Karbauskis.

Jo manymu, jokia kita politinė jėga be „valstiečių“ ar konservatorių nebūtų pajėgi šiuo metu formuoti naują valdančiąją daugumą.

R. Karbauskis „valstiečių“ veikloje didelių klaidų teigė neįžvalgęs. Anot jo, valdantieji darė tas reformas, tuos darbus, kurie buvo būtini.

„Valstiečių“ lyderis, paklaustas, už ką balsuos antrame prezidento rinkimų ture – už Ingridą Šimonytę ar už Gitaną Nausėdą – teigė galvojantis nepalaikyti nė vieno kandidato.

„Tikriausiai padarysiu pats asmeniškai sprendimą, kad nepalaikysiu nė vieno iš jų. [...] Aš balsuosiu kaip reikėtų daryti visiems Lietuvos piliečiams, bet tu gali paprasčiausiai užbraukti abu (kandidatus į prezidentus – LRT.lt)“, – aiškino R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt