Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.12 23:37

Skvernelis apie atsistatydinimą: tą žingsnį privalau padaryti

ELTA, BNS, LRT.lt 2019.05.12 23:37

Premjeras Saulius Skvernelis sekmadienio vakarą pripažino, kad nepateko į antrąjį prezidento rinkimų turą.

„Jau šiandien turbūt nelabai“, – TV3 televizijai sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar dar tikisi šiandien aplenkti antroje vietoje atsidūrusią Ingridą Šimonytę.

Suskaičiavus 1366 apylinkes I. Šimonytė tolsta nuo S. Skvernelio – 24,80 proc. prieš 24,30 proc. 

S. Skverneliui pripažinus pralaimėjimą, į viešbutį „Karolina“, kur rinkimų rezultato laukė S. Skvernelio bendražygiai, atvyko konservatorė Monika Navickienė. Ji įteikė gėles S. Skvernelio rinkimų štabo vadovui, parlamentarui Vytautui Bakui ir padėkojo už rinkimų kampaniją. Gėles priėmęs V. Bakas teigė, kad tai yra mandagus gestas.

V. Bakas, paaiškėjus, kad konservatorių remiama kandidatė į prezidentus Ingrinda Šimonytė ėmė lenkti S. Skvernelį, pagal surinktus balsus, teigė, kad S. Skvernelis rinkimuose vis dėlto pasirodė neblogai.

„Būčiau linkęs palaukti galutinių rinkimų rezultatų, bet, jeigu taip atsitiko, aš manyčiau, kad, žiūrint apskritai, į rinkimų rezultatus, S. Skvernelis gavo daugiau balsų negu 2016 metais, per Seimo rinkimus, kada buvo („valstiečių“ – LRT.lt) partijos populiarumo pikas. Tai manau, kad S. Skvernelis iš šios kampanijos išėjo sustiprėjęs“, – aiškino V. Bakas.

Kandidatas į prezidentus premjeras S. Skvernelis sako, kad nepatekimas į antrą turą yra jo, kaip politiko, įvertinimas, ir jis tokį įvertinimą priima. S. Skvernelis taip pat teigia, kad atsistatydins iš premjero pareigų. 

„Aš turbūt nieko naujo nepranešiu. Aš pasakiau, kad nepatekimas į antrą turą mano, kaip politiko, yra įvertinimas ir aš tą įvertinimą kaip politikas priimu. Natūralu, kad turiu padaryti tą žingsnį, kas numatyta pagal Konstituciją – liepos 12 dieną. Toliau turėtų veikti laikina vyriausybė ir formuotis nauja vyriausybė“, – LRT TELEVIZIJAI sekmadienio naktį sakė S. Skvernelis.

Jis taip pat teigė manąs, kad politika, kurią vykdė vyriausybė ir Seimo dauguma, galbūt nėra priimtina Lietuvos žmonėms.

„Skirtingai nuo kitų politikų, manau, kad dėl to, ką aš darau, turiu jausti žmonių paramą. Ypatingai tos pertvarkos, kurios yra ir buvo daromos, nėra lengvos. Kai tu jauti, kad už tavęs stovi žmonės, kurie tavim pasitiki, yra gerokai paprasčiau. Šiandien aš matau, kad galbūt ta politika, kurią vykdė vyriausybė ir Seimo dauguma, nėra priimtina Lietuvos žmonėms“, – kalbėjo S. Skvernelis.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi