Lietuvoje

2019.05.12 23:26

Tomaševskis jaučia lietuvių palaikymą, kuris neatsispindi rezultatuose

Andrius Balčiūnas, LRT.lt 2019.05.12 23:26

Į savo rinkiminį štabą atvykęs Valdamaras Tomaševskis buvo pasitiktas plojimais. Jis sakė besijaučiantis „kaip po rinkimų“, džiaugėsi rinkėjų palaikymu ir neatmetė galimybės, kad galėtų dalyvauti šalies vadovo rinkimuose dar kartą.

V. Tomaševskis dėkojo jį palaikantiems rinkėjams ir savo rinkiminės kampanijos, partijos nariams. Jis pažymėjo, kad pirmiauja trijose savivaldybės Rytų Lietuvoje: „Tai, aišku, džiugina“.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) kandidatas pažymėjo, jog dabar siekiama pritraukti naujų rinkėjų kituose šalie regionuose. Jis teigė pristatęs savo rinkimų programą žmonėms įvairiose šalies vietose. „Esame sąžiningiausia partija Lietuvoje. Daug turėjome skambučių ir palaikymo iš visos Lietuvos“, – sakė kandidatas, pridėdamas jog šįkart jam palaikymą išreiškė ir nemažai lietuvių tautybės žmonių.

Kartu V. Tomaševskis aiškino, jog prezidento rinkimuose žmonės balsuoja „kitaip“ ir ne visada tiesiogiai reiškia paramą norimam kandidatui, tačiau daro strateginius pasirinkimus.

„Buvo atvejų ir pasakymų – palaikom, bet kad nepraeitų pirmas, antras ar trečias kandidatas, balsuosim už kitus“, – sakė V. Tomaševskis.

Jis džiaugėsi, jog partijoms priklausantys kandidatai lyderiauja rinkimuose ir teigė besitikintis pasirodyti ne prasčiau nei ankstesniuose prezidento rinkimuose.

LRT studijoje – Valdemaras Tomaševskis: antrajame ture greičiausiai neremsime jokio kandidato

V. Tomaševskis neatmetė galimybės dalyvauti ir 2024 metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose: „Žmonės laukia parodymų ne elitinių organizacijų ar kandidatų, o parodymo sąžiningos politikos, kurią mes vykdome“.

Paklaustas, ar išreikš palaikymą kuriam nors kandidatui antrajame prezidento rinkimų ture į jį pats nepatekęs, V. Tomaševskis sakė, kad taip elgtis nesąžininga ir reikia partiją palaikantiems žmonėms suteikti pasirinkimo laisvę.

„Čia Vilniuje mūsų klausė ir prašė paramos, bet mes taip nedarėme. Ir dabar nėra jokio kandidato, žmonės turi patys apsispręsti“, – pabrėžė kandidatas.

Kalbėdamas apie gegužės 26 dieną vyksiančius rinkimus juos vadino „lengvesniais“, nes žmonės reikš savo simpatijas partijoms.

„Čia bus mums žymiai lengviau gauti balsų, nes turime didelį palaikymą“, – sakė kandidatas.

Seimo narė Rita Tamašunienė sakė, jog nuotaikos štabe šiandien yra geros. Anot jos, partija yra delegavusi stebėtojus į visas Vilniaus rajono rinkimų apygardas ir iš jų nuolat gauna duomenis apie rinkimų rezultatus.

R. Tamašunienė pažymėjo, jog Rolandas Paksas V. Tomaševskį parėmė savo iniciatyva, nes jį puikiai pažįsta ir žino apie jo veiklą Europos Parlamente.

„Vilniaus kraštas ir žemaičiai, mes jau jungiamės“, – sakė R. Tamašunienė.