Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.12 23:32

Mazuronis pralaimėjimo nejaučia: prisidėjau, kad po šių rinkimų Lietuva pasikeistų

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.05.12 23:32

Kandidatas į prezidentus bei kadenciją baigiantis europarlamentaras Valentinas Mazuronis teigia, kad šie rinkimai Lietuvai buvo žingsnis demokratijos link, o jis pats prisidėjo, kad po rinkimų Lietuva pasikeistų.

Senamiestyje įsikūrusio V. Mazuronio štabe nuotaikos niūrios. Čia, jo palaikymo komandoje, buvo galima suskaičiuoti 13 rėmėjų. Susėdę ratu prie stalo politiko rėmėjai buvo nekalbūs, į klausimą, kurį kandidatą be V. Mazuronio palaiko, atsakė trumpai – „Už Valentiną Mazuronį“.

Nepaisant prastų rinkiminių rezultatų, į rinkiminį štabą atvykęs V. Mazuronis buvo nusiteikęs puikiai.

„Kur jau kuklios nuotaikos, ir sumuštinių yra, ir vyno yra, nieko netrūksta. Nuotaikos puikios“, – teigia V. Mazuronis.

Pats kandidatas teigia, kad pralaimėjimo kartėlio nejaučia bei tikina, kad šie rinkimai – žingsnis link demokratijos.

„Šiuos rinkimus vertinu kaip gerą žingsnį demokratijos link, todėl, kad ir referendumai, ir rinkiminis aktyvumas, tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, pakankamai didelis“, – sako V. Mazuronis.

Kalbėdamas apie rinkimų rezultatus V. Mazuronis pastebi, kad jo iškeltos trys pagrindinės rinkiminės idėjos, vėliau buvo perimtos ir kitų kandidatų.

„Idėjos, mano programos, kurią aš pristačiau, labai daugelio kandidatų, tarp jų ir dabartinių lyderių, jos buvo perimtos ar įtraukos. Viskas gerai, jaučiuosi prisidėjęs, kad po šių rinkimų Lietuva  pasikeis ir tikiuosi, kad pasikeis į gerąją pusę. Pasikeis tie politiniai sprendimų priėmimai. Pradėsime kurtinę teisinę valstybę ir duosime laisvę žmonėms, kurie nori dirbi ir užsidirbti, mokytis ir gyventi Lietuvoje“, – sako V. Mazuronis.

Gali likti paskutinėje vietoje

2009 metais prezidento rinkimuose dalyvavęs V. Mazuronis surinko 6 proc. balsų, tačiau naujausiais Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) ( 23 val.) duomenimis yra paskutinėje vietoje surinkęs 0,82 proc. balsų.

Pats V. Mazuronis mano, kad išvadas bus galima daryti tik po rinkimų.

„Daug pokyčių yra visuomenėje. Galbūt atsirado daug kandidatų, kurie panašias idėjas arba bendras idėjas deklaruoja. Aš matau labai daug bendrumo su Arvydo Juozaičio programa, ypač kai kalbame apie Lietuvos valstybės stiprinimą ir žingsnius, būtinus tai daryti. Daug yra priežasčių. Kada mes matysime galutinius rezultatus, bus galima ieškoti atsakymų į klausimus“, – savo V. Mazuronis.

Kadenciją baigiantis europarlamentaras neatskleidžia, kurį kandidatą palaikys antrajame ture. Mini, kad tą, kurio idėjos bus artimiausios jo rinkiminei programai.

„Palaikysiu tą, kurio Lietuvos vizijos matymas bus artimiausias tiems trims žingsniams, kuriuos aš išsakiau“, – pastebi V. Mazuronis.

Jo minimi trys žingsniai valstybei: stiprinti Lietuvos valstybę viduje (kalbos, istorijos, švietimo stiprinimas). Antras žingsnis – teisinės valstybės kūrimas, trečias – kurti pagrindus klestinčiai Lietuvai.

Pasiteiravus, kuris tai galėtų būti kandidatas, jis teigė, kad dar nespėjo suprasti, kurio kandidato idėjos yra jam priimtiniausios, o tai žada padaryti per antrąjį rinkimų turą. „Daug ko visi kandidatai prišnekėjo, ko ten tik mes negirdėjome. Tikiu, kad antrajame ture tos pozicijos bus ryškesnės“, – komentavo V. Mazuronis.

Komentuodamas savo tolimesnį politinį kelią, V. Mazuronis pastebi, kad ir toliau žada aktyviai dalyvauti politiniame gyvenime.

„Gyventi, aktyviai gyventi. Dalyvauti tolimesniuose visuomeniniuose procesuose, dalyvauti visuose ateinančiuose rinkimuose bei būti aktyviu“, – sako V. Mazuronis bei priduria, kad taip pat žada dalyvauti ir artimiausiuose Seimo rinkimuose.

LRT studijoje – Valentinas Mazuronis: aš tikiu, kad po šių rinkimų Lietuva keisis

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi