Lietuvoje

2019.05.12 22:16

Puteikis į štabą neatvyko: palaikyti jo atėjo du draugai

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.05.12 22:16

Lietuvos centro partijos kandidatas į prezidentus Naglis Puteikis į rinkiminį štabą neatvyko. Čia jo laukė vos du draugai. Pats N. Puteikis tikisi, kad į antrąjį rinkimų turą pateks Saulius Skvernelis. Jei taip neįvyks, jis prognozuoja, kad Lietuva penkeriems metams bus pasmerkta laukiniam kapitalizmui.

Lietuvos centro partijos kandidatas į prezidentu Naglis Puteikis į rinkiminį štabą neatvyko. Čia jo laukė vos du draugai. Pats N. Puteikis tikisi, kad į antrąjį rinkimų turą pateks Saulius Skvernelis. Jei taip neįvyks, jis prognozuoja, kad Lietuva penkeriems metams bus pasmerkta laukiniam kapitalizmui.

N. Puteikio rinkiminiame štabe picerijoje „Can Can“ – ramu. Restorano kampe laukia vos vienas draugas. Jis teigė, kad N. Puteikis žadėjo atvykti, tačiau jis buvo išvažiavęs į Klaipėdą aplankyti žmonos ir dabar važiuoja atgal į Vilnių.

Su N. Puteikiu susisiekus telefonu, jis patvirtino, kad į štabą atvykti nebespės, tačiau sutiko komentarą duoti telefonu.

Kandidatas į antrąjį rinkimų turą patekti nesitiki, tačiau teigia, kad palankiausia, jei į antrąjį rinkimų turą patektų S. Skvernelis su vienu iš „libertariškų pažiūrų kandidatų“ (Ingrida Šimonyte arba Gitanu Nausėda – LRT.lt).

„Gerai būtų, kad S. Skvernelis išeitų su kuo nors iš libertariškų pažiūrų kandidatų. Jeigu išeis du libertarių pažiūrų kandidatai, tai Lietuva liks laukinio kapitalizmo šalimi ir panašu, kad tokia liks vienintelė Europoje“, – mano N. Puteikis.

Pasiteiravus, ar nemano, kad jo pasitraukimas iš rinkimų iki jų likus vos dviems dienoms, nepakenks tolimesnei politinei karjerai, kandidatas teigė, jog tikisi, kad tokį jo sprendimą rinkėjai supras.

„Aš manau, kad piliečiai labai aiškiai suprato mano žinutę, kad rinkimai yra tarp stipriausių kandidatų, o mūsų pareiga yra neišleisti bankinio kandidato į prezidentus. Aš taip tikiuosi, kad mano rinkėjai tai suprato“, – sako N. Puteikis bei priduria, kad tikisi, jog lietuviai pasirinks ne libertarinį kandidatą.

Krivickas: torto ir kavos nebus

Į N. Puteikio štabą atvyko jo draugas bei Lietuvos centro partijos narys Kristupas Krivickas. Jis sako, kad šiais metais patekimo į antrąjį rinkimų turą tikėtis nereikia, o pagrindinis tikslas, kad N. Puteikio balus gautų jo paremti kandidatai (Saulius Skvernelis ir Arvydas Juozaitis).

„Nevadinkite to štabu. N. Puteikis savo apsisprendimą pasakė penktadienį, kad jis rinkimuose nedalyvaus. Jis ir nedalyvauja“, – sako K. Krivickas bei priduria, kad vos tik sulaukus pirmųjų tendencijų eis miegoti.

N. Puteikio apsisprendimo trauktis iš rinkimų K. Krivickas vertinti nesiryžo: „Naglis yra todėl toks, kad jis turi autonominės charizmos. Savo poelgius ir apsisprendimus jis sugeneruoja ant bangos. Tas vertinimas gali būti nurimus aistroms.

Jeigu jam pasiseks pasiekti tą rezultatą, kad vienas iš jo paremtų kandidatų patektų į antrąjį turą, tai vadinasi galima jį pagirti. Jeigu nepasiseka, tai tada galima ir pabarti“, – pastebi K. Krivickas.

Jis taip pat pasidžiaugė, kad rinkiminio laikotarpio metu N. Puteikis atkreipė visuomenės dėmesį į save, į Lietuvos centro partiją bei sugebėjo partijai gauti valstybinę dotaciją (64 tūkst. eurų).

LRT studijoje – Naglis Puteikis: lietuviai myli turtingus bankininkus