Lietuvoje

2019.05.12 21:45

Puidokas kritikavo valdančiuosius ir žadėjo kurti naują partiją

Andrius Balčiūnas, LRT.lt 2019.05.12 21:45

Mindaugas Puidokas atvykęs į savo rinkiminį štabą džiaugėsi sėkmingai įgyvendinta rinkimine kampanija ir abejojo apklausų duomenimis, kurios jam neprognozuoja vietos antrajame rinkimų ture. Jei nelaimėtų, kandidatas pažadėjo įkurti naują politinę partiją, kuri vienytų visas visuomenės grupes.

M. Puidokas sakė esantis jauniausias kadanors Lietuvos prezidento rinkimuose dalyvavęs kandidatas ir džiaugėsi sėkmingai organizuota ir įgyvendinta rinkimine kampanija.

Jis nesiryžo prognozuoti rinkimų baigties, tačiau pasidžiaugė rinkėjų aktyvumu. „Manau, kad jeigu būtų dalyvavę virš 60 proc. žmonių, tada galimybės mano būtų dar geresnės. Nes būtų atėję prie balsadėžių daug žmonių, kurie nebalsuoja rinkimuose“, – sakė M. Puidokas.

Kandidatas pabrėžė, kad lyderiais laikomi kandidatai esą turėjo gerokai didesnius kampanijų biudžetus. „Kautis su lyderių trijule tikrai buvo sudėtinga“, – sakė kandidatas, primindamas, kad jo rinkimų kampanija buvo grįsta „jaunatvišku entuziazmu“.

M. Puidokas apklausose pirmaujančius Gitaną Nausėdą, Saulių Skvernelį ir Ingridą Šimonytę vadino sisteminiais kandidatais, priklausomais nuo politinių partijų. „Tiek Skvernelis, tiek Šimonytė atstovauja tas elitines politines jėgas, patį stambiausią kapitalą Lietuvoje. Iš jų sulaukti bent kažkokių gerų ir pozityvių pokyčių būtų labai sudėtinga“, – sakė M. Puidokas.

Jis kritikavo ir Seimo valdančiuosius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS), kuriai priklausė iki paskelbdamas dalyvausiantis prezidento rinkimuose.

„Aš įžvelgiu ne partijos trūkumus, įžvelgiu trūkumus kaip buvo suformuota vyriausybė. Mes turėjome ir tebeturime puikią Seimo rinkimų programą, su kuria laimėjome Seimo rinkimus. Deja, ta programa daugeliu svarbių aspektų nėra įgyvendinama“, – pabrėžė kandidatas.

Jis teigė esantis nusivylęs partijos lyderiais bei vyriausybės nariais.

Anot jo, kilęs visuomenės pasipiktinimas dėl miškų kirtimų, kultūros ir sveikatos apsaugos darbuotojų atlyginimų, mokytojų streikas rodo, kad vyriausybė užsibrėžtų nuostatų neįgyvendino.

M. Puidokas įgėlė ir buvusiai Švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei, kuri esą buvo paranki konservatoriams ir įgyvendino jų programą.

„Tikiu LVŽS programa, bet esu nusivylęs tuo, kaip lyderiai pasielgė su savo rinkėjais“, – sakė M. Puidokas.

Jis pridėjo, jog asmeniškai jį nuvylė LVŽS strategija prezidento rinkimuose, kai partijos vadovas Ramūnas Karbauskis pareiškė, jog partijos kandidatui pralaimėjus prezidento rinkimus, partija trauksis į opoziciją.

„Esu nusivylęs, kad žmonėms buvo grasinama, jog jei jie nebalsuos už poną Skvernelį, anksčiau laiko bus paleistas Seimas. Antra, kad LVŽS kaip valdanti dauguma iš jos trauksis. Manau, tai neatsakingas elgesys, kai yra manipuliuojama žmonių nuomone“, – sakė M. Puidokas.

Kandidatas nesiryžo prognozuoti savo pasirodymo prezidento rinkimuose. Sociologų apklausas, kurios jam neprognozuoja patekimo į antrą rinkimų etapą, M. Puidokas vadino abejotino patikimumo.

LRT studijoje – Mindaugas Puidokas: šie rinkimai man – rimtos politinės karjeros pradžia

M. Puidokas nesakė, ar galėtų paremti kurį nors kandidatą antrame rinkimų ture, bet pabrėžė, kad negalėtų remti I. Šimonytės, dėl jos sprendimų būnant finansų ministre, kurie trukdytų sutelkti visas visuomenės grupes.

Savo dalyvavimą pavadino savo politinės karjero pradžia ir pareiškė, kad kurs naują politinį judėjimą, kad Seimo rinkimuose iškovotų pergalę.

„Kursiu stiprią vertybinę politinę jėgą, kuri remsis žmonių, tradicinių vertybių saugojimu, ekonomikos orientuotos į socialinės atskirties mažinimą, tokios programos vykdymą“, – sakė M. Puidokas.

Kaip pavyzdį jis vardino politines partijas Višegrado šalyse, pavyzdžiui Lecho Kaczynskio „Teisės ir teisingumo“ (PiS) partiją Lenkijoje.

Pasak M. Puidoko, nauja politinė jėga galėtų būti formuojama dar prieš antrą prezidento rinkimų turą gegužės 26 dieną, arba iš karto po jo. Tada, pasak M. Puidoko, vyks susitikimai su įvairiomis politinėmis jėgomis.

M. Puidokas žadėjo, kad nauja politinė jėga bus koalicinė ir atstovaus tradicines vertybes, nes šiandien Lietuvoje to esą niekas nedaro.

„Tiek ponas Landsbergis, tiek ponas Karbauskis, nėra ištikimi tradicinių vertybių gynėjai. Lietuvai trūksta stiprios politinės jėgos, kuri galėtų dominuoti mūsų politikoje“, – sakė M. Puidokas. Pasak kandidato, šiandien Lietuvoje nė viena partija rinkimuose nėra visuotinai palaikoma, o jo politinis judėjimas būtų būtent toks.